Dopis Ricka Simpsona, výrobce konopného výtažku, české veřejnosti…

105 149 -počet zobrazení článku

Milí čeští přátelé, je skvělé, že se o konopné medicíně začíná mluvit. Česká republika by se podle mě mohla a měla stát zemí, která jí otevře dveře do světa. Historie konopí u vás sahá velmi daleko. Krásně by to všechno zapadalo, kdybyste právě vy světu dokázali říct pravdu o léčebném využití konopí. Na vše máme vědecké důkazy a naše poznatky ohledně konopné medicíny podporují i významní výzkumníci jako Lumír Hanuš.

O konopí se léta lhalo. Bylo to kvůli zájmům velkých finančních koncernů a zkorumpovaných vlád a pouze kvůli ziskům. Pravda je ale jednoduchá – konopí je nejléčivější rostlina na světě. Jakmile tato skvělá medicína bude přístupná veřejnosti, farmaceutické firmy přijdou o byznys. Osobně bych s nimi neměl žádnou potíž, pokud by nám poskytovaly léky, které by opravdu fungovaly. Zatím nám ale podle všeho dávají pouze nebezpečné, jedovaté, škodlivé a často návykové chemikálie. Proč by se někdo rozumně uvažující měl při léčbě uchýlit k takovým tzv. lékům? To je přece úplné šílenství.

Konopí je prostě a jednoduše léčivá rostlina, kterou lidstvo užívalo nejrůznějšími způsoby po celou svou historii. V současnosti z něj lze vyrobit přibližně padesát tisíc výrobků: potraviny, palivo, textilie, izolace, stavební materiály, kosmetiku, léky atd.

Volné pěstování konopí by lidi vrátilo zpět na půdu, kam patří. Mnozí z nás by znovu začali být soběstační a ekologicky fungující konopný průmysl by po celém světě zaměstnal miliony lidí. Konopí by mohlo vyřešit většinu problémů, kterým lidstvo momentálně čelí. Stačí, když je budeme pěstovat, a budoucnost lidstva hned nabude jasnějších tvarů. Všichni máme zamotanou hlavu z toho, co se ve světě děje. Konopí by ale na to všechno mohlo být odpovědí.

Spousta lidí má potíže uvěřit, co všechno výtažek z konopí dokáže. Všechno se ale objasní, jakmile se podíváme na historii léčebného využití konopí. Nazývalo se panaceou, tj. všelékem, a používalo se k léčbě takřka všech typů zranění a nemocí. Proč by tedy mělo kohokoli překvapit, že řádně vyrobený esenciální výtažek z konopí je všelék?

Farmaceutické společnosti na konopné medicíně nejvíce děsí to, jak je to s ní jednoduché. Na květech kvalitních odrůd konopí uvidíte pryskyřici. A právě ta je ten lék. Já ji pouze smyji z rostliny pomocí rozpouštědla. To pak přefiltruji a odpařím, čímž vznikne výtažek. Vypěstovat si konopí a vyrobit si lék dokáže téměř kdokoli. Má pak v ruce lék, který je mnohonásobně lepší a kvalitnější než cokoli, co vám dokáže nabídnout zdravotnický systém. Na ten se pak navíc už nikdy nebudete muset spoléhat.

Ať se na to podíváme z kteréhokoli pohledu, konopí je boží dar a nikdo nemá právo nařizovat, že si je nemůžete vypěstovat a vyrobit si z něj vlastní medicínu. Jako člověk máte právo na život a samozřejmě máte i právo chránit si zdraví pomocí této fantastické medicíny. Všichni, kdo se veřejnosti snaží bránit užívat tuto rostlinu, s ní jednoduše manipulují kvůli vlastním ziskům.

Narodil jsem se sice jako Kanaďan, po návštěvě České republiky ale musím říct, že jsem si vaši zemi a lidi zamiloval. Jste mladá republika, takže u vás korupce není ještě tak zažraná jako u nás. Pokud česká vláda ohledně této problematiky zaujme správný postoj, mohla by se stát příkladem pro zbytek světa. Představte si stát, který by na první místo svého zájmu dal zdraví a životní pohodu svých občanů…

V České republice i v Evropě jsem byl v říjnu 2009 poprvé. Myslel jsem si, že Česká republika bude hodně podobná Kanadě, že to bude další represivní policejní stát. Byl jsem ale ohromen tím, jak krásný kus světa to je a kolik lidí si u vás v klidu pokuřuje konopí s přístupem „a co má být?“. Kouření má ale s léčebným využitím konopí velmi málo společného. Je to z léčebné perspektivy ten nejméně účinný způsob užívání tohoto zázraku přírody. Rozhodně mě ale velmi potěšilo, že jsem se u vás setkal s tolika lidmi s otevřenou hlavou.

Před příjezdem do ČR jsem neměl ani ponětí o tom, jak je konopí s českým národem pevně propojeno už od pradávna. Prý možná pochází z České republiky a užívalo se zde již před dvaceti šesti tisíci lety. Na Konopiště jsem koukal jako blázen a stejně tak jsem ani nemohl uvěřit tomu, kolik výrobků z konopí se u vás dá sehnat.

Možná to od cizince bude znít trochu divně, ale když jsem u vás byl, cítil jsem se, jako bych přijel po dlouhé době domů. Měl jsem před sebou zemi s lidmi, kteří si nenechali vymýt mozky lživou propagandou ohledně konopí. Kulturu, která je silně spojena s půdou. A tou se u vás už na první pohled neplýtvá, všude se hospodaří. Čeští lidé si podle mě nemusí dělat žádné strachy ohledně hladovění – nic lepšího než vaše jídlo jsem ještě nejedl.

Měl jsem taky obrovskou radost, že jsem si během turné mohl projet skoro celou vaši zemi. Setkal jsem se s tolika zajímavými lidmi, filmovou hvězdou, boxerem, ze kterého se stal konopný aktivista, dámou, která bydlí na malé vesnici a už léta léčí lidi konopnou mastí… A dalo by se ještě dlouho pokračovat. Semináře s profesorem Hanušem pro mě byly obrovským potěšením a velmi mě těšila i reakce publika.

Turné pořádala kosmetická firma Bayer & Romsy. Během pobytu jsem měl příležitost vyzkoušet některé jejich výrobky a byl jsem z nich ohromený. Pár jsem si jich vzal zpátky do Kanady. Myslím, že Bayer & Romsy čeká skvělá budoucnost.

Jindřich Bayer a Milan Romsy si pozvali Kanaďana, který neumí ani slovo česky a zorganizovali velmi úspěšné turné. Vzali mě i do spousty klubů: do Metra a Ponorky v Olomouci, do klubu Marley v Ostravě, do RockCafé Southock v Jablunkově, v Praze třeba k Vystřelenýmu oku nebo klubu Cross, na Zelenou pumpu do Chraštic. Všem, kteří cestují do České republiky, bych tato místa rád doporučil. Každé má svou unikátní atmosféru a myslím, že si je zamilujete.

Pánové Bayer a Romsy mi taky ukázali jedny z nejlépe vybavených growshopů, jaké jsem kdy viděl. S Jindrou a Milanem mi bylo velmi dobře a rád bych jim poděkoval za to, že turné uspořádali a dotáhli ho do konce. Rád bych poděkoval i paní Hance za to, že mě provedla Prahou – je to opravdu nádherné město a bylo mi s Vámi velmi příjemně.

Lidé se mým konopným výtažkem léčí už od roku 2003. Obrátil jsem se na všechny zainteresované osoby i organizace, nikdo ale nesjednal žádnou nápravu. Mým cílem vždycky bylo vyrábět tento lék ve velkém a poskytovat ho lidem na bázi darů. Tak, abyste ho dostali, i když na něj nebudete mít peníze. Nikdo by neměl trpět a umírat, protože nemá v kapse dost peněz. Bude-li mít česká vláda zájem, rád se sem přestěhuji a budu poskytovat tuto medicínu českým lidem.

Momentálně ještě nevím, který stát zareaguje jako první, rozhodně máme ale v plánu tam být hned, jak k tomu dojde. V Kanadě se ze mě vláda pokusila udělat zločince, protože jsem tímto výtažkem poskytoval lidem úlevu od utrpení a zachraňoval jim životy. Vydal jsem se tedy najít zemi, kde lidi jako já nejsou považováni za zločince. Tento článek lze chápat jako mou oficiální nabídku spolupráce české vládě. Můžu jen doufat, že bude ochotna udělat něco, co by českým lidem skutečně pomohlo.

Stát, který jako první povolí volnou výrobu tohoto léku, zažije obrovský příliv turistů, hledajících medicínu, která by jim pomohla se zdravotními potížemi. Bude to silný impuls pro ekonomiku daného státu a zároveň se dramaticky sníží náklady na zdravotní péči. Ať je to tak nebo onak, konopná medicína je zpět a brzy se bude znovu užívat i v mainstreamové medicíně. Jedinou otázkou je, který stát zareaguje jako první.

Rick Simpson

Překlad: Jindřich Bayer
Zdroj: www.konopnyshop.cz
Odkaz: http://www.konopnyshop.cz/ceska-republika-ma-vlast.html

26 Komentáře k “Dopis Ricka Simpsona, výrobce konopného výtažku, české veřejnosti…”

 1. Michal napsal:

  Nabízím kvalitní Fenixovy slzy 100% vytazek (neredene olejem)!!! Slzy jsou vyrobeny podle návodu Ricka Simpsona a jsou z originalnich Holanskych odrut Indika s vysokym obsahem CBD(to je ta hlavni lecebna slozka) dále nabizim kvalitni a silne konopné masti ze stejnych odrud.

 2. Míla Müllerová napsal:

  Dobrý den,

  máme nemocného pejska, diagnostikován nezhoubný nádor v páteřním kanálu vyrůstající z míchy. Pejskovi před operací ochably téměř zcela zadní nožičky, tak, že se na ně nepostavil. Po operaci odstranění nádoru se začal postupně na nožky zase stavět a začal běhat, i když se špatnou motorikou. Po týdnu však opět ochabování, na nožky už se nepostaví, ale nějaký cit tam stále, trochu s nimi škube a hýbe, nádor nejspíše zase začal růst a tlačit na míchu.

  Máte někdo zkušenost s užíváním konopného výtažku u zvířat, věřím, že uškodit to nemůže ani čtyřnožcům. Měla bych o něho velký zájem. Předem děkuji. Tel 731 225 734.

 3. bohus vasek napsal:

  dobry den potrebuji vasi latku s konopi muj telefon 606 901 216

 4. Zdenka napsal:

  Dobry den,prosim vas,o pomoc,fenixovy slzy,podle Ricka Simpsona,rakovina krve_leukemie.Specha to.Dekuji ,dejte mi prosim kontakt,a cenu,uzivani.Dekuj vam Zdenka Dankova

 5. Mastickar napsal:

  Pro lecebne ucely vyrabim kvalitni a silny vytazek FS, tim nejsetrnejsim zpusobem pouze ve skle za pomoci 100% lekarskeho lihu neboli ethanolu, laboratorni priprava.

  Po ml, popripade cipky(bez psychoaktivniho ucinku), 100% indica – lecebne konopi.

  Nevahejte mne kontaktovat na mail pro vice informaci.

  yogin@email.cz

  • Jitka napsal:

   Dobrý den,
   měla bych zájem o výtažek FS, za týden se dozvím, zda mám v prsu cystu nebo „něco jiného“, syn – 10 let je autista a dcera – 22 let trpí nespavostí, úzkostmi, byla očkována Cervarixem, může to s jejími potížemi souviset. Manžel má vysoký tlak.
   Prostě bychom chtěli tuto léčbu vyzkoušet, nebo alespoň já, vše, co jsem o výtažku přečetla, se mi zdá fascinující.
   Proto prosím o bližší informace, taktéž o cenu.
   Předem děkuji.

 6. Mohu nabídnout kvalitní fenixovi slzy vyrobene přesně dle návodu Ricka simpsna včetně dekarbonizace. Odrůda Afghan delight 100 % indica, levně. Více informací mejlem…

  • JARMILA napsal:

   Dobrý den, četla jsem Váš inzerát, že nabízíte fenixovy slzy. Mohl by jste mi napsat za kolik je prodáváte a jaké množství. Děkuji Stránská

  • Vojtěch PETR napsal:

   POTŘEBUJI KONOPNÝ EXTRAKT PRO ONKOLOGICKY NEMOCNÉHO

  • Jiří Moravec napsal:

   Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,kolik by stály Fenix. slzy na 1.léčbu-rak. kůže.
   Předem děkuji za odpověd.
   S pozdravem Moravec

  • Jaroslav napsal:

   Dobrý den, mám zájem o Fénixovy slzy a to i ve větším množství. Můžete mě prosím kontaktovat. Děkuji. Jaroslav

   Tel.602728487

 7. munzi napsal:

  Zdravim,vyrabim si po domacku vytazek z lekarskeho lihu nebo benzinu a chci se zeptat jestli by to neslo rotpoustet v 99,9 % ethylalkoholu? Dekuji za odpoved s pozdravem

 8. Thomas* napsal:

  Dobry den,nabizim Fenixovy Slzy nebo-li Konopny Vytazek CISTE PRO LEKARSKE UCELY> email:medicin@email.cz
  S pozdravem*

 9. Ludmila Schovánková napsal:

  Dobrý den,
  můj syn má rakovinu Epithelioid hemangioendotheliomia,je to vzácná rakovina a mému synovi dali4roky života,prosím pomozte mi ho zachránit,děkuji Ludmila
  235lidumila@seznam.cz

 10. Jana Zupková napsal:

  Děkuji Rickovi, že k něčemu takovému jako je konopný výtažek ukázal cestu mnohým z nás. Můj příběh je následující : ve třinácti letech jsem spadla z koně a zůstala 7 týdnů v koma. Probudit jsem se sice probudila, ale nebyla jsem schopna přemýšlet protože do mně tlačili léky ve velkém (taková debilita). Zkrátka byla ze mně troska s vrávorajícím torzem těla..
  Mnohým lidem v mé blízkosti jsem se znechutila natolik, že mne pokládali za vyšinutou, hloupou dívčinu která nemá šanci čehokoli dosáhnout. Jednoho dne se můj život z ničeho nic změnil a to poté co se ke mně prokoulel Konopný výtažek! Dokáže vyléčit snad všechno. Jelikož zpívám a hraju na kytaru možná se se mnou setkáte osobě za pár měsíců chci s naší kapelou F-osá odstartovat malé turné. Za tohle vděčím Bohu a nepochybně milému Rickovi panu Bayerovi a Z. že by svatá trojice? 🙂

 11. Šolajová napsal:

  Dobrý den, mám nemocnou maminku (rakovina plic). Můžete mi prosím poradit co koupit, kde koupit a jak to používat? Předem moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den Šolajová

 12. Miloslava Hermannová napsal:

  Mám revmatoidní artritidu a velké problémy s klouby a uvažuji o této léčbě? Na koho přesně se mohu obrátit? Toto celé se mi velmi líbí. Hermannová.

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes