Pegasovy kapky aneb domácí Sativex

Účinky:

Působí na kožní záněty, roztroušenou sklerózu, Crohnovu nemoc, nechutenství, migrénu, astma, nespavost, krevní tlak, deprese a další. Lze je dobře kombinovat s jinými léčivy proti virům, plísním, infekcím atd. Kapky jsou svým složením hodně podobné Sativexu, je to čistě sterilní roztok, který se dá podle potřeby ředit destilovanou vodou, nebo alkoholem. Lze je užít vnitřně, pod jazyk, na kůži, nebo vdechovat ve formě aerosolu.

Příprava:

 • 10 g. sušených palic a drobných lístečků z kvalitního modelu konopí (např. Medicine Man, White Widow, Mazar, Masterkush a další …)
 • půl litru lékařského benzínu (lékárna)
 • 5 ml. propylenglykolu (lékárna)
 • 0,5 l destilované vody
 • půl kávové lžičky Flullerovy hlinky (lékárna, výtvarné potřeby) – např. přípravek proti průjmu Smecta
 • Dekarboxylace (Pokud se Pegasovy kapky připravují k vnitřní aplikaci (např. pod jazyk) rostlinný materiál se nejdřív dekarboxyluje; pokud se připravuje roztok k aplikaci na kůži, dekarboxylovat není třeba.)

Návod:

Palice a drobné lístečky rozmělníme na prášek (mixér, hmoždíř, nebo zamrazit a pak rozdrtit), který následně naložíme do půl litru lékařského benzínu na 3 dny a 2x denně směs pořádně protřepeme. Po třech dnech do nerezového hrnce nalijeme půl litru destilované vody a 10-15 ml. propylenglykolu. Z lékařského benzínu přecedíme vylouhované konopí přes čisté plátno nebo kávový filtr, dobře vymačkáme a nalijeme do směsi destilované vody a propylenglykolu. Zahříváme na elektrické plotně v dobře odvětrané místnosti, za stálého míchání při teplotě zhruba 80°C.  Jak při zahřívání ubývá lékařského benzínu, ve vodě se postupně začnou srážet vosky a chlorofyl. Po odpaření benzínu směs necháme vychladnout a za studena přefiltrujeme přes kávový filtr, pokud je roztok příliš hustý, naředíme ho destilovanou vodou. Po přefiltrování zbyde žlutobílonazelenalý roztok, který uvedeme do varu a přidáme asi půl kávové lžičky Flullerovy hlinky, která za stálého míchání během několika sekund absorbuje téměř všechen zbylý zelený chlorofyl. Opět roztok přecedíme přes kávový filtr, tím získá žlutobílonarůžovělou barvu. Roztok znovu zahřejeme, aby se z něj odpařila přebytečná voda, která průběžně mění barvu ze světle žluté na medovou až na světle purpurovou. Pegasovy kapky necháme vychladnout a nalijeme do tmavé skleněné lahvičky.

Uchováváme v chladu!

Dávkování:

Více info, zdroj: www.free-grower.cz, www.medigrower.cz , www.grower.cz

Zpět na stránku Jak zpracovat konopí na lék

>

13 Komentáře k “Pegasovy kapky aneb domácí Sativex”

 1. Easy napsal:

  Zdravím,

  Z jakého důvodů není treba dekarboxylace pri aplikaci na kůži?
  Diky

 2. Olva napsal:

  Koupim tyto kapky nabídne někdo. Nebo palice mám roztrus sklerózou a artrozu díky můj email hyrem.zezulova@seznam.cz jen férové jednani

 3. Vojta napsal:

  Všem tady.
  Žel všichni víte, že v ČR není povoleno prodávat výrobky obsahující co i jen s 1% THC. Žel pokud si neseženete od někoho známého sušené palice a nevyrobíte si extrak sami, tak hold ho nebudete mít vůbec. Také doporučuji místo lékařského benzínu, 80% alkohol a nechat přes několik nocí stát v uzavřené láhvi(kdykoliv vás napadne, zatřepat)… Je to na vás, ale recept je dobrý.

 4. Matěj napsal:

  Dobrý den, také poptávám. Pokud máte, prosím ozvěte se mi. Telefon 777 276 187, mail matej4212@lotech.cz

 5. Boris napsal:

  Dobry den! Muzete me prosim kontaktovat ohledne Pegasovych kapek a fenixovych kapek?, zajima me koupe!
  Tel: 602 495 720

 6. Helena napsal:

  Mám dotaz.Sativex kapky,dávkovaní je rozepsáno na 12 dní.Co dál,? Nějaká pauza,nebo tento počet kapek se bere stabilně dàl.Děkuji za odpověď.

 7. Radek Michenka napsal:

  Dobry den…zajima me davkovani…podle tabulky…co si mam predstavit pod pojmem..pocet striku? Ten strik je co? Jak se to aplikuje?

 8. M.Adamová napsal:

  Chtěla bych koupit Pegasovy nebo Fenixovy kapky. Můžete mi prosím porsdit. kde je dostanu ? Děkuji.

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes