Výroba konopné tinktury

Účinky:

Kloktání: Výborně působí na afty, záněty a krvácení dásní i  proti začínající paradentóze. Kloktejte 25 – 30 kapek na 1dl vody, případně můžete namočit vatu na špejli do tinktury a namazat postižená místa.
Mazání: Na opary, bolesti kloubů, akné…
Vnitřní užití: Několik kapek tinktury do šťávy (3 – 5) působí dobře na organismus. Při větším množství dávejte pozor na „zkouřenost“, která může být nežádoucí.

Příprava:

1. klasická konopná tinktura:

 • 5 – 20g konopných palic
 • 0,5l minimálně 40% alkoholu (slivovice, vodka, alpa)

Konopí vložíme do sklenice, zalijeme jej půl literm slivovice a za každodeního protřepání necháme 14 dní až jeden měsíc před užitím louhovat. Po měsíci tinkturu přecedíme. Užíváme po několika kapkách denně (dle síly a vaší snesitelnosti lze užívat až jednoho malého panáčka) do šťávy či samostatně, případně mažeme na postižená místa.

2. alá Bushka (ústní voda):

 • 225 ml čistého potravinářského lihu
 • 3 g nasušených samičích vrcholků plodů konopí (kvalitní palice)
 • 35 kusů hřebíčku

Do vymyté uzavíratelné nádoby (já jsem použil sklenici od dětské přesnídávky) nadrolíte paličky konopí. Mělo by se jednat o kvalitní surovinu, protože jen z kvalitních ingrediencí je možno připravit kvalitní léčivo. V hmoždíři nahrubo rozdrťte hřebíček. Ten by neměl mít černou barvu, ta je znakem stáří ingredience a ukazuje nám malý obsah silice eugenol. Měl by být hnědý se světlejší „čepičkou“. Nadrcený jej přidáme do nádoby a vše zalijeme lihem. Nádobu uzavřeme, pořádně protřepeme a postavíme louhovat do tmy (třeba do spíže). Několikrát za den nádobou přetřepáváme. Tinktura je použitelná asi po čtrnácti dnech, ale nejlépe je počkat tak měsíc. Pak si připravíme čistou lahvičku a obsah přes sítko přecedíme.

Na vypláchnutí používáme 25 – 30 kapek na 1dcl čisté vody.

Zdroj: http://www.bushka.cz/archiv/ustnivoda.html

3. alá Mopslik (ústní sprej):

 • cca 10g – 20g konopných květů
 • čerstvá máta
 • 0,5l 40 – 50% alkohol
 • 2 – 4 lžíce medu
 • lahvička s rozprašovačem

Do nádoby s konopím přidejte pár listů čerstvé máty. Přidejte alkohol (50% alkohol dá se použít i 40% vodka), až je sklenice plná. Uzavřete nádobu, protřepejte a ponechte v chladném a tmavém místě po dobu 2 týdnů. Po 2 týdnech, směs přeceďte přes jemné sítko. Přidejte 2 – 4 polévkové lžíce medu (dle chuti).
Poté nalijte do lahviček s rozprašovačem.

Spray užijte dvakrát na vnitřní stranu tváře, a počkejte 30 sekund, než polknete. Poté čekejte deset minut a pokud požadovaného efektu nebylo dosaženo, opakujte na protější tvář. Počkejte dalších deset minut a pokud není dosaženo opět požadovaného efektu, můžete opakovat. Dávka se bude lišit uživatelem a sílou použité marihuany.

Účinek trvá 1-2 hodiny. Opakujte použití podle potřeby. Pokud máte pocit závratě nebo jste dezorientovaný, okamžitě přestaňte používat. Neobsluhujte těžkou techniku nebo neřiďte automobil při podávání.

Zdroj: http://www.free-grower.cz/viewtopic.php?f=40&t=73

Zpět na stránku Jak zpracovat konopí na lék

>

47 Komentáře k “Výroba konopné tinktury”

 1. Molty napsal:

  Dobrý den. Musí se při výrobě tinktury provést dekarboxylace konopí ? Pokud ne, má použitý alkohol nějaký vliv na přeměnu THCA na THC ? Děkuji za odpověď.

  • Rob napsal:

   Rozhodně bych to nepodceňoval už kvůli chuti a je dokázáno že i THC se lépe uvolní po dekarboxylaci. Konopí je též dobré presušit a rozemlít co nejjemnější směs. Alkohol ideálně kolem 50% na min. 14 dní. Pak to bude jak snesitelné chuťově tak hlavně silně účinné.

  • Rob napsal:

   Rozhodně bych to nepodceňoval už kvůli chuti a je dokázáno že i THC se lépe uvolní po dekarboxylaci. Konopí je též dobré presušit a rozemlít co nejjemnější směs. Alkohol ideálně kolem 50% na min. 14 dní. Pak to bude jak snesitelné chuťově tak hlavně silně účinné. Tak hodně zdaru

 2. mamaligadoc napsal:

  With respect !!!

 3. Hana napsal:

  Proč se dělá dekarbonizace před výrobou tinktury a oleje? Díky

 4. Pipi napsal:

  Dobrý den,prosím shanim tinkturu akutně pro svého otce na rakovinu ,metastaze na játrech.

 5. SALLY napsal:

  prosím o radu: co zabírá na zlatého stafylokoka? Mám ho již několik let a nemohu se ho zbavit ani tinkturou z lichořeřišnice. Pomohla by tinktura z konopí? A kde bych si ji případně mohla objednat a kolik stojí? Děkuji. Sally

 6. Jana napsal:

  Dobrý den,
  mám zájem o konopnou tinkturu, můžete mi dát vědět kolik by stála třeba i mastička?
  Děkuji z odpověď

  JN

 7. Naďa napsal:

  Prosím radu, máme 9-letého bígla s kožním onemocněním (hlava, přední tlapky) četla jsem o podobném případu, kdy pomohla konopná tinktura a mast. Veteriář opakovaně aplikuje atb. bez jakéhokoliv efektu. Stav se stále zhoršuje. Údajně imunitní reakce organizmu.
  Tinkturu nemohu sehnat a i v případě, že bych ji dovedla vyrobit není mi jasné dávkování. Mast s thc mám, ale ani tady mi není jasné jak aklikovat (jak často, jaké množství apod.) Máte-li někdo zkušenost moc prosím o radu.

 8. Petr napsal:

  příjmu objednávky na Fénixovy slzy, konopnou tinkturu a konopnou mast. Dodání nebo osobní převzetí v Olomouci 20.06.2018 kolomaznik.145@seznam.cz

 9. Jan Šitner napsal:

  Dobrý den, měl bych zájem,můžete mě kontaktovat,je to i na rakovinu jater?
  Děkuji J. Š.

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes