Jak zpracovat konopí na lék

Jelikož si zatím sami nemůžeme v lékárnách pořídit léčebné konopné produkty obsahující THC, které mají daleko větší efekt při léčení, musíme si tyto léky a mastě vyrábět a obstarávat sami. Níže Vám představím nejčastější léčebné a ozdravné produkty z konopí i s návody, které si zvládnete sami vytvořit. Konopí je ve skutečnosti rostlina jednoduchá, tak v ničem nehledejte žádnou velkou vědu a používejte „selský rozum“…

Základní pravidla: Využít k výrobě produktů se dají listy ze samců a samic a květenství ze samic. Používá se pouze dobře (rozuměj hodně) nasušené konopí!

Léčivé produkty z konopí:

Konopná mast
K výrobě kvalitní konopné masti použijeme jak listí z rostliny samčí i samičí, tak i květenství (palice) z rostlin samičích, které teprve dodají mastičce tu správnou léčivou sílu. Konopnou mast můžeme vyrobit několika způsoby, záleží na vašich časových a technických možnostech. V návodu jsem pro Vás vybral několik základních a osvědčených tipů mastiček (na internetu je opravdu veliká porce různých návodů).
Bližší informace (účinky, příprava, výroba)

 

Konopné potraviny
Vařit s konopím je velmi jednoduché a zvládne to každý domácí kuchař. Můžeme si uvařit vynikající koláčky, bábovku, konopné máslo, čokoládu nebo si před spaním uvařit čaj z konopných listů, který je vhodný pro klidný spánek. Na spousty nemocí a chorob pomáhá přijímat konopí potravou a škála kulinářských pochoutek je opravdu široká.
Bližší informace (účinky, příprava, výroba)

 

Konopný výtažek - Fénixovy slzy
Je velmi silný extrakt (až 97% THC) ze samičích květů konopí. Podle Ricka Simpsona a dalších lidí, kteří s léčbou Fénixovými slzami mají zkušenosti, dokáže při vyšších dávkách vyléčit řadu nemocí, se kterými si dnešní medicína ještě neví rady. Například rakovina, cukrovka, crohnova choroba a další…
Bližší informace (účinky, příprava, výroba)

 

Pegasovy kapky
Výsledný produkt by se dal nazvat takovým domácím Sativexem (Ve velké Británii a Španělsku schválený lékařský produkt obsahující THC). K výrobě použijeme květenství a drobné lístečky ze samičích rostlin, lékařský benzin nebo benzinalkohol, propylenglykol (z lékárny), destilovaná voda, Fullerova hlinka.
Bližší informace (účinky, příprava, výroba)

 

Konopná tinktura
Je druhým, nejčastěji užívaným domácím konopným léčivem hned po mastičce a to již od časů našich prababiček. Užívá se na bolavé klouby, zuby, opary, afty, ale třeba i na akné nebo jako prevence před nachlazením.
Bližší informace (účinky, příprava, výroba)

 

Konopný šampón
Je ideální kosmetika zabraňující vypadávání vlasů a účinná proti tvorbě lupů. Výroba je jednoduchá a levná, takže Vám nic nebrání to vyzkoušet.
Bližší informace (účinky, příprava, výroba)

 

Konopné čípky
Použití čípků je výborným prostředkem k léčbě ze dvou důvodů.

 • Prvním je možnost působení léčby přímo u zdroje onemocění. Ať už se jedná o rektální, střevní nebo vaginální potíže.

 • Druhým důvodem je nižší psychická intoxikace konopím, při zachování prakticky stejných léčebných účinků pro lidský organismus. Přesto bych v případech onemocnění, která souvisí s horní částí lidského těla, doporučil preferovat orální způsob užití - vaporizace, konopný výtažek.

  Bližší informace (účinky, příprava, výroba)

   

  Konopný olej
  Jeho pravidelné užívání má velmi dobrý vliv na lidský organismus. Obsahuje široké spektrum látek jako jsou Omega 3 a 6 (ve vyváženém poměru), vitamíny A, B1, B2, B6, C, E a minerály, jako jsou vápník, hořčík, draslík a železo. Olej je také velmi zdravý pro pokožku, čímž je přímo předurčen pro skvělé masáže. 🙂

  Vyrábí se ze za studena lisovaných semen konopí a dá se bez problémů zakoupit ve zdravé výživě nebo na internetu.

  Pro vnitřní užívání se též může nahradit loupaným konopným semínkem, které je výborným zdrojem energie a je také bohaté na bílkoviny.
  >

  123 Komentáře k “Jak zpracovat konopí na lék”

  1. Janka Balejova napsal:

   Dobrý deň prajem, prosím veľmi pekne,zháňam fenixove slzy. Moja sestra má rakovinu kostí. Má hrozne bolesti. Nezaberá už ani morfium. Prosím veľmi pekne koľko stoja 100%f.s.
   Vopred ďakujem veľmi pekne

  Zanechte komentář

  Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes