Dekarboxylace konopí
K dekarboxylaci dochází přirozeně zráním usušeného materiálu ve tmě a při vlhkosti kolem 50%, při nižší pokojové teplotě, ale pozor na plíseň, je třeba kontrolovat stav sušiny. Sušina by měla zrát kolem jednoho roku.
Dekarboxylace, neboli zbavení se karboxylových kyselin je proces, při němž se mění karboxylové kyseliny obsažené v konopí na jejich deriváty, tedy THCΔ na THC, podobně také CBD.
Obecně platí, že při šetrnější dekarboxylaci pro bylinkářské účely se používají teploty do 100 stupňů, ale ani tak se nezabrání určitému stupni degradace THC na nežádoucí CBN.
Dekarboxylace v troubě – suchá přeměna THCΔ na THC: Troubu předehřejte na vybranou teplotu, na pečící plech dejte konopné listy a palice v tenké vrstvě a pečte odpovídající dobu. Mladé, čerstvé rostlinky nechte průběžně vychladnout, aby se odpařila veškerá voda. Dobře usušené, dekarboxylované konopí poznáte podle toho, že se drolí na prášek. Pozor, THC při zahřívání taje při teplotě 80°C a CBD při teplotě 66-67°C a část se může přilepit na dno nádoby, a při ochlazení ztuhne. Proto je dobré dekarboxylovat v nádobě, ve které se pak bude materiál dále zpracovávat.
Pro maximalizaci obsahu THC pečeme materiál v troubě:
- 120°C po dobu 30 minut
- 105°C po dobu 1 hodiny
- 90°C po dobu 1,5 hodiny
Čím nižší teplota tím lépe pro CBD, jehož teplota tání i odpaření je o něco nižší než THC.
Zdroj: www.medigrower.cz
Zpět na stránku Pegasovy kapky aneb domácí sativex
http://www.konopijakolek.cz/jak-zpracovat-konopi-na-lek/pegasovy-kapky-aneb-domaci-sativex/
3cracker
1islamic
Moja dekarboxylácia v mikrovlnke: množstvo: jedna hrsť. Výkon mikrovlnky: 1/3. Čas: 45 minút. Uzatvorená nádoba (umelohmotná dóza s vrchnákom). Výsledok skvelý. Jednoznačne odporúčam takto dekarboxylovať aj materiál určený na fajčenie, rozdiel v účinku je dramatický.
Nevim , pri peceni konopi v troube na 100° C voni cela kuchyn jako vaporizer takze si myslim ze ztraty budou velke
THC samo o sobě nevoní nijak, to co cítíš je hromada různých silic a dalších věcí v pálce obsažených 😉
Palice konopí s pár lístky, usušené za 3 měsíce na půdě, vždycky nastříhám nůžkami ve sklenici, pořádně umačkám aby byla koncentrace co nejvyšší a sklenici doliji slunečnicovým olejem asi 3-4cm pod okraj (později při zahřívání by přetekla) a dám do studené trouby aby nepraskla. Dekarboxilaci udělám v troubě. Sklenice bez zátek pomalu zahřívám až na 120°C a když vidím, že se obsah prohřál a konopí v oleji „vaří“, stáhnu to po chvíli na 110°C a asi za 1 hodinu vypnu a nechám v troubě trochu vychladnout, aby to neprasklo závanem chladného vzduchu. Pak to někde nechám klidně ještě 3 týdny v temnu při pokojové teplotě (po téhle tepelné úpravě už nic ani neplesniví a s olejem nebo mastí nemám proč spěchat). Pak už stačí jen zahřát a scedit nebo přefiltrovat. Konopí ve sklenici je pak možné zalít podruhé trochou oleje, krátce zahřát (z důvodu sterilizace proti plesnivění) a nechat další měsíc v temnu.
OK
takovým vynuceným sušením je rostlina zbavena až 50%aktivních látek.Protože přirozeným sušením rostlina prosychá cca měsíc THC kyselina se v rostlině přeměnuje ještě 3 měsíce po sklizni. Zdroj Adam Gottlieb – Vaříme s konopím
proto není vhodné tak prudké sušení
Určitě probíhá degradace konopí při tomto aktivním sušení ale množství zničených látek odpovídá celkově 1 promile veškerému obsahu kanabinoidů !(což je zanedbatelné množství)
Tedy Vaše argumentace je nesmysl!
ps: klasickou cestou se přeměna protahuje na půl roku .