Crohnova choroba: „Konopí je můj jediný lék již déle než rok!“

68 714 -počet zobrazení článku

1) Kdy ti lékaři diagnostikovali Crohnovu chorobu a v kolika letech to bylo?

Začalo to mnohem dříve, než lékaři diagnostikovali Crohna. V roce 2008 po odebrání zánětlivé tkáně ze střeva už měli jasno. Laboratoř potvrdila crohnovu chorobu. Bylo mi 31 let.

2) Jaký je u tebe průběh nemoci?

Nejdříve to na Crohnovu nemoc nevypadalo, objevilo se pár nemocí, které se časem staly chronickými jako artritida a záněty oční duhovky. Potom se to rozjelo na plné obrátky. Bylo to krušné. Bolesti břicha, afty po celém trávícím ústrojí, únava, malátnost, vysoké teploty, prostě mě to úplně vyřadilo z provozu. Po prvním měsíci v nemocnici, kdy jsem byla dva týdny jen na kapačkách s umělou výživou a léky jsem najela na dietu, která vyřazuje téměř všechny potraviny. Nesměla jsem jíst nic, co by dráždilo trávicí trakt, žádné luštěniny, ořechy, koření, hovězí maso, které se dlouho tráví, ani ovoce a zeleninu, nic se zrníčky a slupkou. U doktora jsem dostala leták a sama jsem se s tím prala, jak to šlo.V lednu roce 2009 se po lécích potlačujících imunitu na plno projevil cytomegalovirus, napadl játra, krev, plíce, ledviny. Do nemocnice jsem jela po třech týdnech vysokých horeček a léčbou dvou druhů antibiotik, které nezabrali. V nemocnici si pamatuji dva dny, potom jsem zkolabovala. Doktoři dlouho nemohli přijít na to, co mi je. Byla jsem skoro dva týdny v umělém spánku na plicní ventilaci, měla jsem dekubity a totální svalovou atrofii. Nakonec léčba zabrala. Sice jsem ještě ke konci druhého měsíce v nemocnici dostala ještě salmonelózu a hrozili mi rehabilitací v Kladrubech, ale i když jsem na tom byla psychicky dost bledě, chtěla jsem jet domů. Cvičila jsem každý den s rehabilitačními sestrami a tajně se snažila chodit po pokoji, abych se tam odsud brzy dostala. Nakonec to vyšlo. Po této příhodě intoleranci na Methotrexát mi lékař změnil léčbu. Po chemoterapii mi vypadaly vlasy a byla jsem oteklá, ale byla jsem doma. Ještě pár týdnů byl výstup po schodech do druhého patra dost velká makačka, ale nakonec se tělo dalo do kupy.
V Květnu roku 2010 jsem začala užívat Fénixovy slzy a v červenci roku 2010 mi lékař zrušil léčbu. Od té doby do dneška se léčím sama.

3) Co se s příchodem Crohna ve tvém životě změnilo? A jak těžké to bylo po psychické stránce?

Všechno. Pohled na svět, celá rodina změnila priority. Jednoduše když někdo blízký bojuje o život, není to žádná legrace. Dcerám bylo 10 let, když to začalo, špatně se vysvětluje, když je někdo z rodiny hodně nemocný. Po psychické stránce to bylo jako na houpačce, chvilku v klidu a pak chvilky, kdy máte lítostivé stavy. I když jsem měla předepsaná antidepresiva, jsem ráda, že jsem to zvládla bez nich, i když jsem si fakt občas připadala jako blázen.

4) Kde a jak ses poprvé dozvěděla, že konopí zmírňuje příznaky Crohnovy choroby?

Na internetu. Když jsem s tím přišla a říkala manželovi, že to chci zkusit, že nemám co ztratit, protože veškerá léčba selhala a zbývala jen časově náročná a finančně hodně nákladná biologická léčba, nechtěl o tom ani slyšet. Měla jsem štěstí na člověka, který mi Fénixovy slzy daroval. Nikdy mu nebudu dost vděčná.

5) Užíváš Fénixovy slzy pravidelně a jak je získáváš?

Ze začátku léčby konopím jsem je užívala každý den na noc. V současné době jen když je mi zle, tzn. bolí mě břicho, mám afty a jsem unavená, tak beru půl rýžového zrnka Fénixových slz na spaní první dva dny a pak dávku zvýším na celé zrnko do té doby než se trávící trakt nezklidní. Když mi dojdou Fénixovy slzy, používám k inhalaci vaporizér, ale jen pokud mi je zle, nechci, aby si moje tělo na konopí příliš zvyklo. Výtažek si vařím sama, ale zatím bojuju s jeho kvalitou.

6) Jaké pozitivní vlivy na sobě pozoruješ po užití výtažku při akutních potížích? A kdy začíná konopí účinkovat?

Pozitivní je, že konopí uvede tělo do klidu, celkově ho zrelaxuje a potlačí bolesti. Takže po požití fénixových slz tělo prostě sbírá sílu, naběhnou částečně samoléčící schopnosti oraganismu a hlavně potlačí zánětlivé procesy v těle. Cítím se potom odpočatá a nemám bolesti. I po psychické stránce je to lepší, člověk má hned pozitivnější náhled na svět, jsem šťastná, že to tak funguje.
Konopí začne účinkovat podle toho, jak ho užívám. Pokud použiju vaporizer, nástup je rychlejší a trvá kratší dobu. Když si dám FS nástup je přibližně do patnácti minut, ale trvá déle. Rozdíly jsou i v genetikách a kvalitě použitého konopí. Kvalitní konopí vaporizérem inhaluji pět minut a stačí to. U FS je dávkování také podle kvality. Člověk se potom cítí malátný, uvolněný a připravený na spánek. Ten jak je známo taky léčí. Druhý den se cítím líp, to je veliké plus.

7) Pozoruješ i nějaká dlouhodobá zlepšení od doby, kdy konopí pravidelně užíváš? Například je nějaký problém spojený s Crohnem již minulostí? A změnila se nějak frekvence a síla relapsů od doby, kdy užíváš konopí?

Rozhodně mám víc energie, vitality a pozitivního myšlení. Řekla bych, že i jako výtvarníkovi to přináší pár pozitiv. Při požití konopí vznikají mírné halucinogenní stavy. Barvy jsou pestřejší, slyšíte všechny hloubky a výšky zvuku, nebo při zavřených očích vidíte vizualizace třeba abstraktních tvarů.
Relapsy Crohnovy nemoci už téměř vymizely. Nejsou tak zničující, dají se ukočírovat právě konopím. Dříve když mi bylo zle, mělo to vždy stejný průběh. Zajeli jsme do nemocnice na kapačky, doktor mi předepsal místo patnácti léku pětadvacet, byla jsem unavená, záněty stále kolísaly mezi mizérií a stavem „jde to“.

8 ) Máš nějaké léky předepsané lékařem? Změnil se jejich počet s Fénixovými slzami?

Momentálně užívám jen léky na odvodňování. Ty roky braní léků mi krapet odbouchly ledviny, ale není to nic co by mě omezovalo. Na Crohnovu nemoc už neberu nic. Dříve jsem brala Methotrexát, Penthasu, Zaldiar, Azaprine, Thyrozol, Prednison, Medrol, Imuran…

9) Pociťuješ i nějaké nežádoucí účinky konopí? Jak vnímáš psychickou intoxikaci a jak se projevuje?

Při intoxikaci mívám méně koordinované pohyby, jsem malátná, někdy i druhý den. Také jsem si všimla, že když po inhalaci vaporizerem usínám, mívám zimnici. Ale reakce svého těla znám, takže se na spaní oblékám jako eskymák. S Fénixovými slzami to tak není, je to asi dáno pozvolnějším nástupem.
Konopí mě léčí, nezneužívám ho tak, abych si nutně musela vyčistit hlavu. Na druhou stranu moje rodina ví, že se konopím léčím, ví že se po požití přesunu do postele a je klid. O své nemoci doma téměř nemluvím. Když je mi zle, tak se léčím. Konopí má u nás své místo pouze jako lék.

10) Je tvůj lékař i doktor seznámen se skutečností, že užíváš konopí? A co tomu říká?

Můj gastroentrolog s tím souhlasil, je to mladý doktor, který je otevřený alternativní medicíně a taky v tu dobu, kdy jsem mu oznámila, že se chci léčit konopím, už jsme vyzkoušeli několik druhů léků, které se neosvědčily. Poslední možností byla biologická léčba, ke které nedošlo, protože se díky konopí můj zdravotní stav zlepšil.
Když mi nebylo dobře, k lékaři jsem nešla. Možná by mi zase nějaké léky nasadil, toho jsem se bála, takže jsem radši sáhla po alternativní léčbě. Na Crohnovu chorobu není lék, je to celoživotní boj, a pokud to půjde, stokrát raději budu užívat konopí než chemické léky, které mají milion vedlejších účinků. Potom berete léky na léky, protože vám odchází ledviny, nebo cokoliv jiného.
Teď půjdu po patnácti měsících na kontrolu, měla jsem tam být už před půl rokem, ale nechci dráždit hada bosou nohou.

11) Na kolik peněz měsíčně zhruba vychází léčba předepsaná lékařem? A kolik odhadem stojí tvá aktuální léčba včetně konopného výtažku?

Klasická léčba Crohnovy nemoci se nedá jen tak spočítat, protože se léky dávkují podle aktuálního stavu nebo se při intoleranci na léky mění. Také pojišťovna mění často spoluúčast při užívání. Ze začátku jsem platila 1.000-1.500 Kč jen za léky, zbytek platila VZP, a před změnou léčby na konopí více než 3.500 Kč, a není v tom zahrnuto cestování do nemocnice, kam jsem dojížděla i dvakrát do týdne, ani pobyt v nemocnici, který nikdy nebyl kratší než měsíc.
Současné náklady jsou někde jinde. Počáteční náklady na vybavení pro pěstování indoor jsou vysoké, a později platíte více peněz za elektřinu, vodu a hnojiva, ale v porovnání s klasickou léčbou vycházejí mnohem níž – měsíčně do 1.000 Kč.

12) Účinky kanabinoidů při střevních onemocněních jsou známé a několika studiemi ověřené již z roku 2005 (hojí střevní vystýlku, působí protizánětlivě, zklidňují autoimunitní reakci těla). Bohužel se mi nezdá, že by se od té doby něco hnulo dopředu nebo se pletu? Jsou k mání nějaké nové studie?

Nová studie jsem já. Nevím co víc bychom po bylině jménem konopí chtěli. Tahle alternativní medicína na Crohnovu nemoc prostě zabírá, ale je pravda, že každý člověk je indivualita a je možné, že to co jednomu člověku pomáhá, druhému k léčbě stačit nemusí. Já mám to štěstí … ťuk, ťuk, ťuk …, že na můj organismus to funguje. Je mi jasné, že se tahle situace může každým dnem změnit, proto jsem pokorná a léčivé konopí užívám jen, když mi není dobře. Nerada bych aby moje tělo získalo toleranci a konopná léčba přestala fungovat, stejně tak jako může získat toleranci na jiné léky.

13) Zaslechl jsem od lidí, kteří mají s léčbou konopím bohaté zkušenosti, že se jim již Crohnovu chorobu podařilo vyléčit metodou Ricka Simpsona (60ml výtažku za 3 měsíce). Myslíš, že je to možné? Slíbili dokonce zaslat lékařskou zprávu, která zatím ale nedorazila…

Ano! Vím to a výhledově bych do toho ráda šla. Nicméně na to je potřeba hodně moc kvalitního materiálu, dostatek času, protože to člověka úplně odrovná. Přecijen je to tzv. léčba šokem. Na to bych potřebovala minimálně čtyři měsíce prázdnin. Vzhledem k tomu, že jsem dost činorodý člověk, je tahle představa docela nereálná. Člověk by potřeboval mít u sebe někoho, kdo se o něj postará. V každém případě kdyby došlo k tomu, že by se moje nemoc hodně zhoršila, místo pobytu v nemocnici bych radši dala přednost metodě Ricka Simpsona.

14) Je možnost tě nějakým způsobem kontaktovat, případně se s tebou poradit o léčbě?

Jistě. Ráda poradím jak v léčbě tak v otázce pěstování. Díky léčbě konopím jsem dospěla k tomu, že je dobré a nutné o tomto tématu víc mluvit. Otevřeli jsme si rodinný obchod medigrower.cz, ve kterém mimo jiné radíme s léčbou a pěstováním nejen konopí ale i jiných bylin. Najdete u nás návody, recepty na přípravu mastí i Fénixových slz, prostě vše co člověk potřebuje k pěstování a léčbě, a nemocní u nás mají 10% slevu na veškerý sortiment.

15) Moc ti děkuji za rozhovor, přeji všechno dobré a hlavně hodně zdraví a síly!

Díky, budu ráda, když tento rozhovor pomůže dalším lidem postiženým Crohnovou chorobou. Budu ráda, když veřejnost přijme konopí v první řadě jako léčivou bylinu. Přeji Všem hodně zdaru v pěstování a léčbě!

48 Komentáře k “Crohnova choroba: „Konopí je můj jediný lék již déle než rok!“”

 1. jura napsal:

  Nabízím FS
  Pouze pro léčebné účely,
  vyrobeno dle návodu Ricka Simpsna včetně dekarboxilace. ( vyrobeno v laboratorním skle)sestsestek@post.cz

  • marie brunova napsal:

   Díky moc za info,měla bych zájem o nabízené FS,mam Cronovu chorobu a chci zkusit tuto léčbu,Díky moc

  • Brigita napsal:

   dobrý den mám zájem o FS, dcera má Crohnovu chorobu a nic nezabírá, díky moc

 2. Petr napsal:

  Dobréj,Taky se léčím s crohnovou chorobou touto formou již 8let myslím že nejlepší je uvařit nějakou pochutinu jedná se však o poměrně dlouhý proces. A gen. nejlepší pro tuto nemoc je Royal Highness kuli velkému obsahu cbd který který narozdíl od pohýho thc na tuhle nemoc vážně funguje a u mě i s dlouhodobým účinkem.
  Přeju hodně štěstí všem s touto nemocí..

 3. M.Adamová napsal:

  Dobrý den,
  četla jsem váš článek. Navím, jestli je to Crohnova choroba, ale příznaky jsou podobné. Prosím, kde bych sehnala vaporizer nebo spíše Fenixovy slzy ?

  Děkuji a čekám na osvobození.

 4. Kejhová Blanka napsal:

  Dobrý den,mám velkou prosbu.Moje nejlepší kamarádka se pod nátlakem Kornovy nemoci úplně ztrácí,rychle hubne,doktoři jí už museli vzít žlučník a tenké střevo,což je velice špatné,protože i když sní cokoli do 15-ti minut to jde z těla ven-průjem.Ta moje prosba je taková,že jsem pátrala ,co by Kornovu nemoc zastavilo,zlepšilo,pomáhalo, a ted už vím,že by to mohlo být konopí.Dokonce jsem ho sehnala,ale strašně mě to trápí,že nevím,jak ho mám zpracovat,aby ho mohla kamarádka užívat.Jde o to,že já už jsem zasloužilá matka – mám 2 dospělé děti,už nemusím hlídat čas,tak jako ta moje nemocná kamarádka,je o 12 let mladší než já a momentálně má 9-ti letého chlapečka Jeníčka,první dítě.Je-li to možné,prosím vás,pošlete mi na e-mail různé recepty o konopí,abych věděla,jak je zpracovat a kolik jí toho můžu dávat.Předem děkuji,s pozdravem Kejhová Blanka.

  • venca napsal:

   Zdravím, podívejte se do nabídky nahoře “ Jak zpracovat konopí na lék“ popř. pohledejte na internetu, když jste neuvedla kontakt..Je to dobrá volba a určitě dojde ke zlepšení stavu..

  • libor napsal:

   Zdravím ,kluk má Crohna,je hrozně vyhublý.Koupím fenixovy slzy. Dojedu.Díky i za radu

 5. evik napsal:

  Dobrý den. kde bych sehnala Fenixovy slzy

 6. Peterka50 napsal:

  Odporúčam výťažky a vitamíny z konope. Je to fakt dobrá vec.

 7. Pavla napsal:

  Dobrý den,prosím o pomoc.Mám tatínka s karcinomem prostaty.Bohužel si v tuto dobu nemohu vypěstovat potřebné rostliny na výrobu fénixových slz a je potřeba,aby je začal užívat co nejdříve,protože čas je proti nám.Prosím Vás,jestli nemáte kontakt na někoho kdo je vyrábí,můj mail:kadeka@seznam.cz.Moc a moc děkuji,určitě napíši jak jsme dopadli.

 8. Mirek napsal:

  Zdravim, chtel bych se zeptat je mi 20 bojuji s crohnem uz 6 let momentalne ziji v anglii jsem po operaci mel jsem vivod 18 mesicu a momentalne jsem na steroidech a dostal sem nabidku na lecbu biologickou methotraxet nebo jak to je ale docela se toho bojim abych rek pravdu chtel bych to skusit stim konopim co je to vlastne to fs a ty fenixovy slzy jak se to vyrabi byl bych moc vdecny kdybi ste my to nekdo napsal na muj email dik moc Pill_Boy@hotmail.co.uk diky

 9. Pavel (vousac) napsal:

  Zdravím
  Používám druhy konopí z medigrower.cz a je fain vědět co na co funguje škoda jen že popsaných genetik je tam málo.
  Nějaké FS jsem vyrobil a dodal člověku s roztroušenou sklerozou a nestačil se divit jak mu to změnilo život a dokonce vyřadil nefunkční drahé léky a oblbovadla!
  Sám po operaci nádoru tenkého střeva se taky dávám dohromady .
  Lidé zkuste to pěstovat sami! Lidí co mají FS je málo a kvalitních ještě míň.
  Navíc je to taky kšeft tak proč podporovat smažky a dýlery.
  Automatky můžete už od března ve skleníku a od dubna venku a otočíte to ještě jednou,klasiku od duben/květen venku ,výroba FS není složitá a stačí na to pár hodin pomocí lékařského benzinu!

  • libor napsal:

   Ahoj to je krásné počtení,ale já Fs potřebuji hned abych to zkusil klukovi od mé skoro manželky má Crohnovu nemoc a chtějí mu dělat vývod,je tak slabý že by to nemusel rozchodit.Nechci naletět někomu abych klukovi ještě ublížil.Pomúžeš mě?

 10. Jitka P. napsal:

  Dobrý večer,
  mám 10 letou dceru, která má diagnostikovanou Crohnovu chorobu. Léčí se u gastroenterologa cca 2 roky. Zrovnatak manžel, ale ten již 4 roky. Chtěla bych se zeptat, zda by dcera vzhledem k jejímu věku mohla FS užívat? A hlavně, kde je pro ni sehnat? Samozřejmě i pro manžela. Děkuji za odpověď.

  • lecitel. napsal:

   jsem schopen vyrobit fénixovi slzy…

   • Jani napsal:

    Dobrý den,měla bych zájem o fénixovy slzy-mám ulcerozní kolitidu(před schválením biologické léčby,do které se mi nechce) a syn je teď ve fázy diagnozy lymfomu a crohnovy nemoci!Diky za odpověď Jana

   • irena napsal:

    dobrý den.prosím jak sehnat fenixovy slzy léčim se 8 let s rakovinou uzlin v břiše.a nemůžu se toho zbavit.a pomůžou fenix.slzy na játra a na recidivu růže a srdeční selhání.prosím můžete mi dát vědět jsem už bezradná.manžel je stále na antibiotikách a cítí se hůř a hůř.děkuji mnohokráte za odpovět.na ty játra to potřebuji pro mou kamarádku která má problémi s rakovinou a ted se ji to oběvilo na játrech moc ještě jednou děkuji za odpovět

    • kaja napsal:

     Dobrej,obecně tato bylina má tu vlastnost, že díky účinným látkám dochází k normalizaci fungování lidského těla, tak že by mělo dojít ke zlepšení. Nicméně, aby byl účinek co nejefektivnější je potřeba tuto kůru podpořit i jinak, na prvním místě změnou stravovacích návyků…Nejlevnější a jenjistější způsob získání ( pokud člověk nesoupeří s časem ) je samopěstění ( jen legálních odrů;) ) a následná výroba, nebo požádat někoho z mladších ročníků ve vašem okolí..na internetu můžete naletět podvodníkům, ale bez uvedení kontaktů vám nikdo neodepíše..

    • Martina napsal:

     Dobrý den,mám kontakt na lečitele co vyrábí Fenix.slzy mužu vám doporučit.

     • viliam t napsal:

      dobry den četl jsem že mate kontakt na človeka ktery vyraby Fénixovy slzy mohla by jste mi ho poslat . mam Crohnovou chorobu 10 let a tento rok je napor choroby drtivy pro mne i me blizke predem vam velice dekuji

     • Jaroslav napsal:

      Prosím o kontakt na léčitele. Mám UC 7let.Potřeboval bych koupit kvalitní FS a mast.

 11. tonda napsal:

  zkuste napsat email primo na stranky phoenix tears, mohli by vas presmerovat na nejake sve spolupracovniky v CR.

 12. Duhoš napsal:

  Nejjednodussi bude, vypestovat si hned z jara 2-10ks samiccich rostlinek konopi. Shanet hotove fenixovi slzy neni jen tak…

 13. JARKA napsal:

  Dobrý večer,můj syn má Crohna od 11 let dnes je mu 21,stále scháníme léčbu která by pomohla,prosím poradte kde sehnat Fénixovy slzy děkuji Jarka

  • Bariova JIŘINA napsal:

   Dobry večer četla sem váš komentář mam syna s touto nemoci 4 roky se trápí operovali mu střevo chodí na kapačky kde seženu fenixovi slzy bekuji bBariova

  • Bariova JIŘINA napsal:

   Dobry večer četla sem váš komentář mam syna s touto nemoci 4 roky se trápí operovali mu střevo chodí na kapačky kde seženu fenixovi slzy DĚKUJI BARIOVA JIŘINA

   • M napsal:

    Zdravím, crohna mám cca od 8 let, léčím se tedy od 1996. Taky mi nic nezabíralo a hodně jsem s tím bojoval, naposledy jsem málem podlehnul relapsu v 2008 kdy jsem měl asi 39kg. Nasadili mi v nemocnici remicade, infuze jendou za dva měsíce.

    Zatím funguje bezchybně. Alternativní medicíně nevěřím. Akorát vzbuzuje zbytečné naděje. taky jsem lecos vyzkoušel.

    • lecitel. napsal:

     kdyby jsi věřil i jiné léčbě než klasické, mohl jsi být už zdravý…fénixovy slzy by Ti pohohli napořád.

     • david napsal:

      rad si „slzy“ zakoupim. staci kdyz mi na muj email napisete kde a kdy si je mam vyzvednout. na cene nezalezi na kvalite ano! dekuji, david

     • ondra napsal:

      dobrý den p.“lečiteli“ moc mě zajímá výroba těch zmiňovaných fenixových slz je možné mi nabídnout vědomosti?? ke konopí mám blízko nemusím ho kupovat,sám trpím skrze Crohna a už dlouho chci vyskoušet konopnou lečbu akorát sem se pořád ještě nedozvěděl jak. děkuji když tak na email..ondraziky@email.cz

     • Jaroslav napsal:

      Dobrý den,mám zájem o dlouhodoě odebírat FS.Pošlete prosím kontakt. Děkuji. Jaroslav

 14. Jan Hála napsal:

  Pokud to takovýmto způsobem zachází s Crohnovou chorobou, je tato alternativní medicina daleko dokonalejší než chemovražda syntetickými cytostatiky. Víte, jsem novinář v důchodu a v prosinci loňského roku mi diagnistikovali nádor na mozku s jednou metastázou tamtéž. Při mnoha vyšetřeních v Klatovské nemocnici mi dále diagnostikovali se značnou dávkou nejistoty rakovinové ložiska v plicích. Dnes 27.01.2012 jsem byl na bronchoskopii a výsledek byl v podstatě negativní, překvalifikováno na pneumonii. Lidsky – jsme na jedné lodi. Ehm..komentář: Vědci vysílají expedice do Amazonie, nebo na Borneo za přírodnmi léčivy. Stojí to mnoho peněz. A přitom jim přímo za humny, před obrýleným nosem trčí konopí z lidových písniček, odedávna spojené s léčením, takto plevelná i užitková rostlina. Tito vědci se neobávají kupodivu jedovatých hadů Amazonie, nýbž našich milovaných demokratických (anebo snad démoskratických?) politiků. Kde jsou v této zemi lidská práva být zdravý (konopím). Kde je i ústavou zaručené právo postavit se útlaku i se zbraní v ruce a bránit své ohrožené životy? A že tyto životy ohroženy vládnoucí garniturou jsou to si pište, jsk uvidíte na stránkách na které Vás nyní uvedu:“konopijelek.cz“ , dále hned na titulní straně v článku „Open Roayal Academy“ je toho důkazní materiál. Dále je na stránkách tohoto webu i stížnost k Evropské unii na Českou republiku, která se opírá o legislativu Unie. Zde můžete i vyjádřit svou podporu výše uvedenému.
  Přišel čas jednat. Kdo se o politiku nezajímá je politiky bezmocně ovládán.
  Jsem jedno tělo Ty + 10.000.000 i já, Váš Jan Hála.

  Můj mail: najalah@atlas.cz

 15. jana hajerova napsal:

  ahoj…..az ted jsem narazila na vas clanek,je to uzasny,ja s Crohnovou chorobou bojuji uz rok,stale je to horsi a horsi a porad jsem premyslela,nebyla jak na to,abych marihuany vyuzila k lecbe a nebyla jsem po ni zmastena..nevim jak jinak to napsat,po precteni tohoto clanku uz vim…taky beru silenejch leku a porad je to horsi a horsi,musela jsem prestat i pracovat,mam doma dve male deti,jsem neustale podrazdena z toho jak jsem unavena,takze jsem opravdu moc rada,ze jsem na to tady narazila a taky to vyzkousim,doufam,ze budu mit stesti jako tato pani,ktera vse krasne popisuje…diky moc Jana

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes