Konopí pomáhá v boji proti HIV

15 849 -počet zobrazení článku

Kanabinoidní receptory dávají buňkám nástroje, aby se mohly bránit proti infekci HIV. Výzkumníci uvádějí, že když byly zdravé buňky umístěny do vzorku s virem HIV spolu s dávkou kanabinoidů, buňky, které by byly za normálních okolností velice rychle infikovány, jednoduše odepřely vstup viru a chovaly se, jako by pro ně virus nebyl žádnou hrozbou.

Kanabinoidy samy o sobě nejednají antivirově. Nejsou zodpovědní za zabití viru. Kanabinoidy stimulují část buněk, která nese endogenní podobnost s chemickou struktorou kanabinoidů samotných. Spárování mezi přírozeně se vyskytujícími látkami a receptory v lidském mozku funguje stejným způsobem, jako vytváření protilátek; kontakt evokuje adoptaci receptorů a přiměje je, aby nesly otisk zkušeností. Není známo, jestli tyto receptory existují v buňkách díky tomu, že je konopí součástí stravy či v léčivech našich předků. V každém případě jsou receptory, které jsou navrženy tak, aby reagovaly na kanabinoidy, v buněčné struktuře každého člověka.


Stimulace receptorů nemá jen negativní dopad na AIDS, zvyšuje schopnostii buněk bránit se proti celkově vyššímu počtu virů a bakterií. To má skvělý přínos pro pacienty v pokročilejších stádiích infekce HIV. Vzhledem k tomu, že virus způsobuje postupné selhání imunitního systému, největší hrozbou jsou pro pacienty zdánlivě neškodné a běžné viry, jako je třeba chřipka. Typické antibiotické léky mohou být velice nákladné u takto již oslabených pacientů, často je stojí poslední zbytky energie a upoutá je na lůžko. Použití kanabinoidů by mohlo být schopno poskytnout těmto pacientům tolik potřebnou pomoc při obraně proti virovému útoku.

Výsledky výzkumu jsou překvapením. To proto, že vědci očekávali využití THC na zvýšení rychlosti, při které HIV zapustí kořeny a tak z toho vyšel šok, když kanabinoidy nejenže nepodpoří sílu viru, ale také mírní příznaky, které jsou s infekcí spjaté.

Překlad: www.zahady-zdravi.cz/zdravy-zivot/bylinky…
Zdroj:
www.naturalnews.com
Odkaz: http://www.naturalnews.com/035656_cannabinoids_HIV..

2 Komentáře k “Konopí pomáhá v boji proti HIV”

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes