Cenzura na iDnes.cz 1.část: Léčba rakoviny konopným výtažkem by mohla stát pakatel, tvrdí Rick Simpson

30 973 -počet zobrazení článku

Paní redaktorce z idnes.cz Martině Čermákové se povedl cca 20.11.2010 opravdu vynikající rozhovor s konopným léčitelem Rickem Simpsonem a světově uznávaným vědcem v oblasti výzkumů konopí Lumírem Hunušem. Využila konopného veletrhu Cannafest 2010, kde se tyto světové kapacity sešly, aby mohla nejprve vyzpovídat Ricka Simpsona a následně i profesora Lumíra Hanuše, jestli mají Rickovi výpovědi i vědecký podklad. Bohužel, z nepochopitelných důvodů, byl její článek po několika dnech stažen, ale ne nadarmo se říká, že „Internet nezapomíná…“ Článek jsem rozdělil na dvě části, jednak je dost dlouhý a byla by škoda ho nedočíst a za druhé na dvakrát určitě osloví více lidí.

„Rakovinu lze vyléčit výtažkem z konopí, rád poradím jak,“ nabízí českým lékařům Kanaďan Rick Simpson, který si jím před osmi lety sám vyléčil rakovinu kůže. Profesor Lumír Hanuš z Hebrejské univerzity v Izraeli, který se výzkumu konopí věnuje už čtyři desetiletí, potvrzuje, že konopí tento léčivý potenciál skutečně má.

 

Podle Simpsonových empirických zkušeností je na vyléčení rakoviny i dalších nemocí potřeba dávka 60 g výtažku, který pacient postupně využívá zhruba během tří měsíců. Na výtažek si přitom pacient musí zvykat postupně, začínat užíváním množství velkosti poloviny zrnka rýže (cca 0,01 až 0,02 g výtažku) denně ; až se mu dříve nebo později podaří dostat na dávku 1 gramu denně bez jakýchkoli nepříjemných průvodních projevů.

Na výrobu 60 gramů se spotřebuje zhruba půl kilogramu kvalitního indického konopí. Toto množství výtažku zabírá při léčbě cukrovky, roztroušené sklerózy, artrózy, boreliózy, zeleného zákalu, alergií, popálenin, chronických bolestí a dalších nemocí. Dokazují to vyléčení pacienti, kteří u Ricka hledali pomoc, a to nejen v Kanadě; několik desítek jich už je i u nás. Po vyléčení už těmto lidem stačí užívat jen gram výtažku za měsíc, jako jakousi udržovací či chcete-li preventivní dávku.

„Kdyby se indické konopí dalo legálně pěstovat, přišel by materiál potřebný na vyléčení pacienta zhruba na stejné peníze jako vypěstování půl kilogramu jakékoliv jiné plodiny, třeba kukuřice,“ vysvětluje Rick Simpson, který bude o této problematice za dva dny přednášet na konopném veletrhu Cannafest v pražských Holešovicích. Ve chvíli, kdyčeští onkologové nemají za co léčit nové pacienty (na koci roku 2010 tento problém skutečně nastal – pozn.), kterých je ročně 70 tisíc, by to mohla být zajímavá výzva.

Jindřich Bayer, který se profesně věnuje výrobě léčivých mastí z technického konopí, na přednášce teoreticky vysvětlí princip výroby tohoto léčivého konopného výtažku. Jak vypadá domácí příprava konopného výtažku v praxi, předvedli pouze pro vzdělávací účely na dvoudílném videu, který natočili společně s Milanem Romsym a Rickem Simpsonem. (Návod k nahlédnutí – za jeho případné zneužití nemohou nést oni, iDnes.cz a ani konopijakolek.cz žádnou zodpovědnost.) hobby.idnes.cz poskytli rozhovor.

Nemýlím-li se, v Kanadě jste byl za užívání a poskytování konopného výtažku nemocným odsouzen.

Já jsem nijak neskrýval, že konopí pro léčebné účely pěstuji. Stejně tak úřady věděly, že u mě hledají pomoc další vážně nemocní, výtažek jsem rozdal tisícům pacientů. Protože konopí není legální lék, nemám od řady těchto lidí žádnou zpětnou vazbu; přesto jsem měl u soudu jako svědky desítky lidí, kteří si výtažkem vyléčili terminální rakovinu, ale nenechali je svědčit.

Od roku 2003 jsem se svými výsledky oslovil každou politickou stranu v Kanadě, ale žádná neměla zájem lidem pomoci, podle mě tedy žádná nepracuje pro lidi. Pak jsem na to šel jako nezávislý, nikdy to nikdo nerozporoval, ale nikdo také ani nehnul prstem.

Pokusil jste se o spolupráci s lékaři?

Lékaři dávají také ruce pryč, ani oslovená kanadská společnost proti rakovině nic neudělala. Mám pocit, že je to proto, že kdyby se tato medicína začala používat, nebude potřeba spousta dalších léků. Přitom musím zdůraznit, že skutečných lékařů si velice vážím, před chirurgy smekám. Ale chemoterapie či ozařování je podle mě zpronevěra vůči Hippokratově přísaze. Rád bych světu prokázal účinky výtažku, pojďme udělat veřejně přístupné testy a porovnat je s konvenční léčbou.

Jaké mají podle vás lidé u nás povědomí o tom, že konopí není fyzicky návykové, že nejde o žádnou startovní drogu, že je to bylina s ohromným léčebným potenciálem?

Mám pocit, že v České republice o tom máte mnohem větší povědomí než v Kanadě. Tam přijde na akce spojené s osvětou kolem konopí dvě stě, tři sta lidí. U vás na podobné akce chodí tisíce lidí. To platí pro celou Evropu, je mnohem otevřenější. Mně přitom nejde o legalizaci konopí pro rekreační kuřáky. Ti si ho seženou vždycky. Jde o nemocné, kteří zbytečně trpí a umírají.

Máte doloženo, že lidé, kteří chtějí pomoci, skutečně trpí například rakovinou?

Mnoho lidí mi přinese výsledky vyšetření, většinou to ale není potřeba. Vážně nemocného nebo umírajícího člověka poznáte. Léta nabízím, ať mohu konopným výtažkem léčit vzorek pacientů pod odborným dohledem. Zájem ze strany pacientů by byl, ze strany lékařů či institucí nikoliv. Je to škoda, protože takto se konopím vyléčení lidé často bojí veřejně vystoupit a potvrdit, že se rakoviny, cukrovky či artrózy zbavili díky konopí. Ne nadarmo se mu dříve říkalo panacea neboli všelék.

Chtěl jsem nabídnout přírodní léčbu výtažkem z konopí Patrickovi Swayzemu nebo Michaelu Douglasovi, jenže člověk se k nim vůbec nedostane. Přitom právě z Ameriky se mi pár lékařů se zájmem o empirické zkušenosti s léčbou konopím ozvalo. Z naší strany nejde o peníze, mě jde o to, že by se lidé jejich prostřednictvím mohli dozvědět to, co by vědět měli.

Je domácí výroba konopného výtažku nebezpečná?

Je. Pokud nebudete postupovat v souladu s bezpečnostními pravidly, může vám to bouchnout, mně už se to taky stalo. Roztržená a popálená ruka se naštěstí po aplikaci výtažku brzy zahojila (ukazuje hřbet ruky, kde není vidět ani jizvička), přestože to byla popálenina třetího stupně, byla za 11 dní pryč. Zodpovědnost za to, že při přípravě a užívání výtažku nic nepodcení, si musí v situaci, kdy je konopí nelegální, nést každý sám.

S odpovídajícím technickým vybavením samozřejmě může být postup přípravy výtažku mnohem elegantnější a bezpečnější. Ale přípravu v rýžovaru mám sám vyzkoušenou velmi dobře, takže vím, že je to postup, podle kterého si výtažek může připravit kdokoliv se zdravým rozumem.

Dejme tomu, že člověk začne užívat výtažek podle vašich instrukcí. Nehrozí mu přeci jenom nějaké vedlejší účinky?

Hrozí. Ale podle mých zkušeností to může být jen příjemná únava, vydatný spánek, životní pohoda a stálý úsměv na tváři.

Pokračování s prof. Lumírem Hanušem.

 

Zdroj: hobby.idnes.cz (staženo 21.11.2010)
Odkaz je uveden ve druhé části článku.

3 Komentáře k “Cenzura na iDnes.cz 1.část: Léčba rakoviny konopným výtažkem by mohla stát pakatel, tvrdí Rick Simpson”

  1. Mgr:Michal Bruna napsal:

    Dobrý den kouřím konopí již od roku 1993,je mi 62 let.Trpím revmatoidní artritidou a neuroboreliozou.Poraďte jak se dostat k lékaři,ktrý mi přesně naordinuje potřebnou konopnou látku.Děkuji Michal.

  2. […] Druhá část rozhovoru pro idnes.cz o možnostech léčby konopím je vedena s profesorem Lumírem Hanušem. První část je k přečtení tady. […]

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes