Výroba konopné mastičky
Na internetu je spousta rad, podle kterých můžete konopnou mast vyrobit. Zde jsem pro vás vybral pět návodů, které jsou z mého pohledu nejzajímavější a nejběžnější.
Návody na výrobu mastí jsem proložil odkazy kvalitních mastiček, které pomáhají a lze je koupit na internetu. Mějte však na paměti, že nejkvalitnější mast se vyrobí z konopí s vyšším obsahem THC, se kterým výrobci bohužel pracovat nemohou.
Obecné účinky konopných mastiček
- Protizánětlivé a hojivé – THC (aktivní složka konopí) má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CBD) je nositelem antibiotických účinků. K léčivému působení je zapotřebí obou látek, které působí ve synergii. To dokázala již v 50. letech dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka.
- Analgetické – proti bolesti
- Uvolňující – uvolňuje svalové napětí, křeče
Autor: vousac
Zdroj: grower.cz |
Konopná mast s bambuckým máslem |
|
Účinky:
- Spáleniny
- Akné, kuří oka, opary
- Některé druhy lupénky a atopických ekzémů
- Ztvrdlá kůže na loktech
- Bolesti zad a ztuhlost svalů
- Záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny, výron, svalové bolesti
- Hemeroidy
Účinky bambuckého másla:
- Je vhodné pro všechny typy pleti
- Zpomaluje stárnutí pleti
- V určité míře pohlcuje UV záření
- Protizánětlivý účinek
- Zlepšuje funkci kožní bariéry
- Prodlužuje efekt opálení.
- Na podrážděnou pokožku
- Má vysoký hydratační účinek
- Je výbornou složkou olejové fáze při výrobě výživných balzámů, krémů, tělových mlék a mýdel.
| Příprava:
- Konopí - usušené a s důrazem na co nejvyšší poměr palic (samičí květenství). Čím vyšší poměr palic, tím vyšší kvalita výsledné mastičky.
- BIO bambucké máslo (nerafinované - tepelně neupravené) - 1,5kg másla pojme zhruba 70g konopí. Velmi výhodně vychází tato 2,5l varianta
- Možné doplňující byliny - měsíček (zahrádka čerstvý) nebo heřmánek kamilka. Berte však na vědomí, že tím přidáváte teoretický alergen. Nejsou nutnou součástí ke kvalitním účinkům konopné masti.
- Pekáč
- Hmoždíř (nebo jiný nástroj, kterým konopí nahrubo nadríte)
- Hrnec + poklice
- Vařečka (jakékoliv míchadlo)
- Jemná tkanina (zajišťující průtok směsi i filtraci)
- Trychtýřek
- Kelímky
|
Návod:
Usušené palice (cca 2-3 týdny) dáme vypéct do trouby při teplotě 105 stupňů na 1hodinu a 15minut pro přeměnu kyselin na čisté THC, CBD a další canabinoidy. Poté palice nahrubo nadrtíme v hmoždíři. Mezitím si v troubě na maximálně 50 stupňů (teplotu nepřekračujte!!!) roztopíme k tomu určeném hrnci bambucké máslo. Trvá to delší dobu, protože použijem nerafinované, tedy ještě tepelně neupravované, čistě přírodní bambucké máslo. Do rozpuštěného másla nasypeme rozdrcené palice, promícháme a necháme při této teplotě louhovat asi 1,5h-2h. Směs poté vytáhneme, přikryjeme pokličkou a dáme na 24hod do temna a chladna k vychladnutí. Celou proceduru se zahřátím, promícháním a vychladnutím opakujeme minimálné 3x (celkem tedy 4x). Po posledním louhování, kdy je vše tekuté, scedíme přes jemnou tkaninu v kombinaci s trychtýřkem, rozlejeme do kelímků, necháme zchladnout a dáme do ledničky, kde vydrží i 2 roky.
Z Poslední výroby se mi do 1,5kg másla vešlo odhadem 50-70g nadrcených palic. Prostě tam dejte, co se do rozpuštěného másla vejde a potopí. |
Zdroj: Tištěná Legalizace 03 (1/2011) |
„Easy“ Konopná mast z Legalizace 03 |
|
Účinky:
| Příprava:
- Lékařská vazelína 1kg (můžete použít i jiné tuky jako olej, sádlo, máslo, jiné ztužené tuky nebo líh)
- Usušené konopné listy a květenství 0,75l (nedrcený sypaný materiál, více květů znamená vyšší podíl aktivní látky, semena nevadí, ale občas pukají)
- Hrnec (ideální je hrnec na mléko)
- Jemné plátno (po přecedění vhodné jako obklad na postižená místa)
- Sklenice či kelímky s víčkem
|
Návod:
My použijeme lékařskou vazelínu. Je to pro tyto účely velice dobrá surovina, ačkoliv se jedná o ropný produkt. Je výhodná kvůli své dobré dostupnosti (ve volném prodeji v lékárnách) a dlouhé trvanlivosti. Je také nenáročná na skladování (bez potřeby chladu) a dobře promašťuje suchou pokožku. Má ale i několik záporů: nehydratuje a může vyvolávat alergii na ropné produkty.
Rozpustíme vazelínu (lepší je, když teplota nepřesáhne 80°C) a přidáme rozemnuté části rostliny. Pro jednoduché louhování a cezení můžeme sušenou nenapěchovanou herbu (léčivou bylinu) zašít do gázového či bavlněného sáčku. Dvě hodiny směs v rozpuštěné vazelíně louhujeme a pak necháme vychladnout. Základ masti pak spolu s herbou necháme ještě týden odležet na chladném a temném místě. Poté mast znovu zahřejeme na dvě hodiny na cca 80°C a opakujeme louhování. Následně necháme mast odležet na cca čtyři týdny. Pak mast naposledy zahřejeme tak, abychom ji přivedli do tekutého stavu a pevný materiál scedíme přes jemné plátno, které můžeme použít například jako obklad na postižené části těla nebo zábaly kloubů. Ještě teplou mast plníme do čistých sklenic či kelímků s víčkem. Uskladňujeme nejlépe v chladu a temnu. |
Zdroj: bushka.cz
Fórum: grower.cz |
Konopná mast tety Bushky |
|
Účinky:
- spáleniny
- všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, akné, boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové
- některé druhy lupénky a atopických ekzémů
- ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo)
- lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)
- bolesti zad a ztuhlost svalů
- záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti
- menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)
- hemeroidy
- chronický zánět hrtanu
- začínající rýma, nachlazení a bolest v krku (napomáhá k uvolňování hlenu – natřít nos a čelo, namasírovat krk a převázat šátkem); pomůže i při astmatických obtížích, protože uvolňuje dýchání
- migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)
- zelený zákal (potírat oční víčka před spaním), pouze jako podpůrná léčba!
| Příprava:
- Bílá nebo pro alergiky žlutá vazelína
- Na 1 kg vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listů a čtvrt litru sušených samičích květenství (palic, které by měly pocházet z kvalitních modelů)
- Hrnec (Ideálně teflonový)
- Cedník
- Čisté plátno (po přecedění vhodné jako obklad na postižená místa)
- Kalíšky na mast
|
Návod:
- 1 díl vazelíny (1/2 množství) dát do velkého hrnce a rozpustit vazelínu
- sušené listy rozdrtit nahrubo
- veškerý konopný materiál vhodit do kastrolu a za častého míchání pomalu smažit asi 20 minut
- nechat trochu vychladnout, opatrně přidat 8 dílů vody a vařit asi 1,5 hodiny
- odstavit a nechat chladnout, již nemíchat
- vychladlý kastrol dát přes noc do ledničky
- opatrně sebrat ztuhlý tukový škraloup a vodu se zbytky listů a stonků vylít
- ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat v temnu proležet tak dlouho, až se na povrchu vytvoří plíseň a uvnitř dojde k alkoholovému kvašení (2-3 týdny)
- k uleželé směsi přidat druhou polovinu vazelíny, rozpustit vše v hrnci, vařit tak dlouho, dokud se z ní uvolňuje nepříjemný zápach po kvašení (asi 15-30 minut, ale časové údaje závisí na celkovém vyráběném množství), a přecedit přes hrubší cedník (pozor, ať vám mast „neuteče“, protože se na povrchu vytváří hustá a vysoká pěna – proto doporučuji co nejvyšší hrnec naplněný tak do poloviny)
- přidat jemně rozdrcené palice, nalít do menší a vyšší nádoby (já používám zavařovačky) a za občasného míchání vařit ve vodní lázni asi hodinu, až se na povrchu začne vytvářet pěna (ideální je vařit mast v hrnci na mléko s dvojitým dnem)
- nechat vychladnout, zavřít nádobu a uložit na chladné a temné místo
- za týden opět povařit ve vodní lázni a za další týden znova
- hotovou mast přecedit přes čisté plátno (plátno se zbytky konopí nevyhazovat, skvěle se osvědčilo jako teplý obklad při astmatickém záchvatu, neboť velice rychle uvolní průdušky, je rovněž vhodný při zánětu průdušek nebo jako obklad při bolestech kloubů). Mast ještě můžeme vylepšit přidáním mentolu nebo kafru (je-li určena pro použití na neporušenou pokožku) nebo konopného oleje (pro léčbu kožních nemocí a afekcí). Také se osvědčilo přidání kadidla (olibánu), které má některé podobné účinky jako konopí.
- rozlít do kelímků, nechat ztuhnout
- uchovávat v chladnu, zvlášť v případě, že jste do masti přidali konopný olej, který rychle podléhá rozkladu. Mast by se měla spotřebovat do 6 měsíců, pokud je v ní konopný olej, tak nejlépe do 3 měsíců.
|
Více info: grower.cz viz uživatel „mimacka“ |
Lihová konopná mast |
|
Účinky:
- Hojení ran
- Na jizvy
- Kožní ekzémy (Mast ze slivovice se mi velmi osvědčila na atopický ekzém na obličeji i v oblasti kolem očí – pozn.)
| Příprava:
- Alpa (Slivovice, Vodka, jiný líh)
- Uzavírací nádoba
- Usušené konopné listy a květenství, omyté kořeny
- Čisté jemné plátno (jemný cedník)
- Sádlo (cca 200 – 250g)
- Větší hrnec
- Malý hrnec
- Talířek
- Sklenice či kelímky (filmovky) s víčkem
|
Návod:
- Do uzavírací nádoby nalijeme Alpu (nebo jiný líh) a po hladinu napěchujeme drceným konopím. Uzavřeme a uskladníme na chladném tmavém místě na 1-3 týdny (občas protřepeme). Po vylouhování přecedíme zelenou tekutinu.
- Zbylou část tekutiny můžeme použít jako tinkturu, resp. jako desinfekční přípravek.
- Na mírném ohni rozehřejem sádlo (cca 200-250g), do kterého postupně vléváme vylouhovanou tekutinu.
- Povařujeme v hrnku vloženém do většího hrnce s vroucí vodou, abychom mast nepřipálili.
- Na talířek několikrát ukápneme rozehřáté sádlo, necháme vychladnout, abychom zjistili hustotu.
- Pokud se zdá být hustota taková, jakou má mast mít, můžeme mast z hrnku přelít do připravených, čistých nádob (např. do krabiček od krémů nebo filmovek).
- Pokud mast nepomůže, rozhodně neuškodí!
|
Zdroj a více informací: chilli-forum.cz |
Konopná mast s Chilli |
|
Účinky Chilli:
- Artróza
- Artritída
- Pohmožděniny
- Bolesti svalů
- Ztuhlost
- Záněty
Zásadně nepoužívat na odřeniny a ani jinak poraněnou a podrážděnou pokožku, ruce po namazání si důkladně omyjte, je silně pálivá!
Pokud přidáme větší množství chilli, může se nám stát, že mast lokálně v místě namazání bude pálit/hřát. Odzkoušeno na spáncích a na noze, kde chilli mast pálí zhruba půl hodiny. | Příprava:
- Konopná mast (například zpracovaná podle jednoho z návodů výše)
- Chilli papričky s vyšším obsahem kapsaicinu (Habanero), můžou být sušené i čerstvé. Množství chilli papriček je těžko odhadnutelné a určíte ho na bázi experimentu. Pro začátek se můžete zkusit odrazit od poměru 100g/1 chilli paprička
- Plátýnko nebo punčocha
- Kelímky
|
Návod:
Rozehřejeme připravenou konopnou mast. (Snažte se, aby teplota nepřesáhla 80°C) a odstavíme. Na jemno nasekané čerstvé chilli papričky nebo samotné usušené koření vsypeme do mastičky a zamícháme. Necháme odstát do druhého dne a znovu prohřejeme, po rozpuštění přecedíme přes punčochu nebo plátýnko a plníme do kelímků.
|
Zpět na stránku Jak zpracovat konopí na lék
>
Zanechte komentář
3duncan
Abelard Schola Gregoriana of Cambridge Winchester Cathedral Choristers Mary Berry 12th Century Chant https://ncbi.carleystenson.co.uk/92.html Ray Charles A Man And His Soul Volume 1
Cesar Et Les Romains JAi Tant DAmour https://secure.saltersgatefarmershuntshow.co.uk/62.html SFR Dreaming In Computers Alien Idiot
Личный дом построить нелегко, но возможно. Всетаки зависит через того, что усилий вы готовы приложить чтобы реализации этой идеи
порядочный ресурс http://zarabotat-v-internete.biz/679-partnerka-s-oplatoy-za-instally-pinupfile.html
Nijznmo
muj.schoenfeld@gmx.net
:
Obciicq
m.margolina@gmx.de
:
Ofxbcpv
m.margolina@gmx.de
: