Výroba konopné tinktury

Účinky:

Kloktání: Výborně působí na afty, záněty a krvácení dásní i  proti začínající paradentóze. Kloktejte 25 – 30 kapek na 1dl vody, případně můžete namočit vatu na špejli do tinktury a namazat postižená místa.
Mazání: Na opary, bolesti kloubů, akné…
Vnitřní užití: Několik kapek tinktury do šťávy (3 – 5) působí dobře na organismus. Při větším množství dávejte pozor na „zkouřenost“, která může být nežádoucí.

Příprava:

1. klasická konopná tinktura:

 • 5 – 20g konopných palic
 • 0,5l minimálně 40% alkoholu (slivovice, vodka, alpa)

Konopí vložíme do sklenice, zalijeme jej půl literm slivovice a za každodeního protřepání necháme 14 dní až jeden měsíc před užitím louhovat. Po měsíci tinkturu přecedíme. Užíváme po několika kapkách denně (dle síly a vaší snesitelnosti lze užívat až jednoho malého panáčka) do šťávy či samostatně, případně mažeme na postižená místa.

2. alá Bushka (ústní voda):

 • 225 ml čistého potravinářského lihu
 • 3 g nasušených samičích vrcholků plodů konopí (kvalitní palice)
 • 35 kusů hřebíčku

Do vymyté uzavíratelné nádoby (já jsem použil sklenici od dětské přesnídávky) nadrolíte paličky konopí. Mělo by se jednat o kvalitní surovinu, protože jen z kvalitních ingrediencí je možno připravit kvalitní léčivo. V hmoždíři nahrubo rozdrťte hřebíček. Ten by neměl mít černou barvu, ta je znakem stáří ingredience a ukazuje nám malý obsah silice eugenol. Měl by být hnědý se světlejší „čepičkou“. Nadrcený jej přidáme do nádoby a vše zalijeme lihem. Nádobu uzavřeme, pořádně protřepeme a postavíme louhovat do tmy (třeba do spíže). Několikrát za den nádobou přetřepáváme. Tinktura je použitelná asi po čtrnácti dnech, ale nejlépe je počkat tak měsíc. Pak si připravíme čistou lahvičku a obsah přes sítko přecedíme.

Na vypláchnutí používáme 25 – 30 kapek na 1dcl čisté vody.

Zdroj: http://www.bushka.cz/archiv/ustnivoda.html

3. alá Mopslik (ústní sprej):

 • cca 10g – 20g konopných květů
 • čerstvá máta
 • 0,5l 40 – 50% alkohol
 • 2 – 4 lžíce medu
 • lahvička s rozprašovačem

Do nádoby s konopím přidejte pár listů čerstvé máty. Přidejte alkohol (50% alkohol dá se použít i 40% vodka), až je sklenice plná. Uzavřete nádobu, protřepejte a ponechte v chladném a tmavém místě po dobu 2 týdnů. Po 2 týdnech, směs přeceďte přes jemné sítko. Přidejte 2 – 4 polévkové lžíce medu (dle chuti).
Poté nalijte do lahviček s rozprašovačem.

Spray užijte dvakrát na vnitřní stranu tváře, a počkejte 30 sekund, než polknete. Poté čekejte deset minut a pokud požadovaného efektu nebylo dosaženo, opakujte na protější tvář. Počkejte dalších deset minut a pokud není dosaženo opět požadovaného efektu, můžete opakovat. Dávka se bude lišit uživatelem a sílou použité marihuany.

Účinek trvá 1-2 hodiny. Opakujte použití podle potřeby. Pokud máte pocit závratě nebo jste dezorientovaný, okamžitě přestaňte používat. Neobsluhujte těžkou techniku nebo neřiďte automobil při podávání.

Zdroj: http://www.free-grower.cz/viewtopic.php?f=40&t=73

Zpět na stránku Jak zpracovat konopí na lék

>

43 Komentáře k “Výroba konopné tinktury”

 1. Eva R. napsal:

  Dobrý den,obsahuje tinktura také prospěšné cbd?tinktura je na výrobu snadnější,fenixovych slz se obávám toho rozpouštědla.Mám to pro maminku,má rakovinu,může byt tinktura také prospěšná?

  • iveetka napsal:

   Ano tinktura obsahuje prospěšné CBD. Tinktura se používá jako podpůrné léčivo při rakovině, pomáhá eliminovat negativní účinky chemoterapie. Podpoří chuť k jídlu, líp se po ní usíná a celkově uklidní.

 2. iveetka napsal:

  Nabízím tinkturu z decarboxylovaného konopí vyluhovaného měsíc v pravém tuzemáku.
  Balení v 60ml lahvičkách s kapátkem.
  Objednání, info na emailu: iveetka102@seznam.cz

 3. Marie napsal:

  Dobrý den .Mám cukrovku 2 stupen mohu užívat tinkturu z konopí? a jestli to pomáhá,děkují za radu. M.

 4. Helena napsal:

  Prosím na co všechno se dá použít tinktura? Zaujala mě zmínka o stařecké cukrovce.

 5. Jery napsal:

  Vyrábím vysoce kvalitní fenixovi slzy a masti které jsou vyrobeny přesně dle návodu Ricka Simpsona včetně dekarboxilace.odruda je White rusia nebo Finola, více informací mejlem

  • šeps napsal:

   Potřeboval bych FS tak na dva měsíce mám boreliózu již 5 let a nic na ní nezabírá .Pomůžete mi? Z pozdravem šeps předem děkuji.

  • Aja napsal:

   Dobrý den.
   Sháním FS, prosím za kolik je prodáváte a kolik je potřeba na jednu léčebnou kůru?
   Děkuji

  • Fanda napsal:

   Dobrý den.
   Prosím o radu. Pomohly by FS na začínající rakovinu prostaty? Pokud ano, tak jaké množství by bylo třeba na léčebnou kůru a za jakou cenu?

  • Alena napsal:

   Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat, co přesně vyrábíte z konopí a na co se používá. Dále by mě zajímala cena. Obsahuje výrobek THC?
   Děkuji předem. A. J.

 6. […] Tinktura podle Sněhulky … Posted on 22.10.2014 | Napsat komentář Výroba konopné tinktury […]

 7. Josef napsal:

  Prosím o informaci, zda je možno použít k výrobě konopné tinktury také listy rostliny konopí. Dávkování do půl litru alkoholu.

  Děkuji Josef.

 8. Bredamato napsal:

  Prosím všechny o tip na mechanický lis na půlroční konopný macerát v 98% lékařském lihu. Sušená bylina byla před zalitím rozdrcena na frakci majoránky. Při cedění, nebo v mačkadle na brambory zbyte neúnosně mnoho štávy v dužině. Díky všem!

 9. Karel napsal:

  Chtěl,bych se zeptat. Po měsíčním louhování palic sušené marihuany v alpě
  mám po přefiltrování vyluhovanou marihuanu vyhodit? Nebo se dá ještě použít?

 10. Radim napsal:

  zdravím chci se zeptat zda je možné použít na konopnou tinkturu 60% konzumní líh, lékařský?
  děkuji za odpověď 🙂

  • Karel napsal:

   Místo lihu bych použil Alpu 60%. Taky jsem ji použil,jen nevím jak využít
   po přefiltrování marihuanu.

   • Barbora napsal:

    Milý Karle, použité palice nevyhazujte – můžete zkusit použít třeba jako obklad na řezné rány nebo i spáleniny (myslím malé zranění nebo po sešití rány je možná aplikace, u spálenin např.olejem při vaření), velice dobře funguje i jako desinfekce. Použitou rostlinku jsem zabalila do obynadla/obvazu a nechala 1den být, poté jsem přiložila na ránu z druhé strany.

  • Josev napsal:

   Lze použít 60% líh, ovšem posléze zředit na 35% pokud získáte 1 L macerátu přidat 730 ml destilované vody.

 11. […] Výroba konopné tinktury […]

 12. […] Tinktura podle Sněhulky … Posted on 22.10.2014 | Napsat komentář Výroba konopné tinktury […]

 13. Petulinka napsal:

  Děkuji za recept, určitě někdy vyzkouším, momentálně se nemám jak dostat ke konopí, tak si kupuju aspoň náhražku Cannadent sérum, obsahuje konopný olej, teatree olejíček a pomáhá jak na opary tak na afty, asi není úplně to, co domácí výroba ale plně mi to prozatím vynahrazuje 🙂

 14. Karel Pastor napsal:

  Prosím o radu.? Při výrobě tinktury se používá sušený nebo čerstvý materiál, anebo co je lepší?
  Dík Karel

 15. Václav Hayer napsal:

  Mohu k výrobě tinktury použít i plastovou lahev,nebo je nutná sleněná nádoba?Potřebuji tinkturu na stařeckou cukrovku a artritidu.Děkuji Hayer

  • Jana K. napsal:

   Dobré odpoledne, plastovou láhev bych moc neriskovala. U podomácku páleného alkoholu platí zásada dlouhodobě neskladovat v plastových lahvích – prý dochází k uvolňování nežádnoucích (a možná nebezpečných) látek z plastu do vysokoprocentního alkoholu.

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes