Můj pejsek má rakovinu… Léčím ho konopím!

119 537 -počet zobrazení článku

Našemu psovi Šarikovi je už hodně přes 13 let. Je to voříšek, postavou nejvíce podobný plemeni ohaře. Podle veterinářů už měl být několik měsíců ve věčných lovištích, ale on je tady pořád s námi. A to i přesto, že má pokročilé stádium rakoviny s metastázemi. Dokonce se mu daří moc dobře, má skvělý apetit, pořád si rád hraje, a když může, tak utíká za fenami. Jednu dobu to s ním vypadalo už opravdu bledě, než jsme na doporučení kamaráda nasadili přírodní léčbu, která mu pomohla skoro zázračně – medicínu z kokosového tuku a marihuany.

Šarikovy problémy začaly letos na jaře, když jsme zrovna pár měsíců pobývali ve francouzské Normandii. Bylo na něm víc a víc poznat, jak stárne. Zhoršovala se mu artróza, kterou už několik let zažehnáváme kloubní výživou, a začínal být více dýchavičný a neklidný. Zřejmě měl nějaké bolesti, ale to se u starého psa dá čekat. Ke konci dubna se mu jednoho dne udělalo zle. Byl apatický naprosto ke všemu a téměř celý den strávil na zahradě pod křovím. Vypadalo to, že tam čeká na smrt. Naštěstí se z toho do dalšího dne vzpamatoval. Jenže za nějakých 14 dní se situace opakovala. Šarik opět zalezlý pod křovím. Čas od času křečovitě zatahoval svaly na břiše, podobně, jako když se pes chystá dávit, ale o to mu v tu chvíli nešlo. Doufal jsem, že se zase druhý den vzpamatuje a plánoval jsem ho vzít k veterináři hned, jak se vrátíme do Čech. Problémy však dále eskalovaly.

Neuplynulo ještě ani dalších 14 dní a Šarik dostal z ničeho nic silný epileptický záchvat. To už jsme na nic nečekali a jeli k veterináři rovnou ve Francii. Nikdy předtím se mu nic podobného nestalo. Naopak, byl celý život obrovsky vitální.

U veterináře nás po vyšetření čekaly vskutku neblahé zprávy. Sdělil nám smutnou novinu, totiž že Šarik má nádor v oblasti břicha, pravděpodobně sleziny. Kromě toho se dá usuzovat na metastázy v dalších částech těla – například na plicích, kvůli zhoršenému dýchání a na mozku, kvůli epileptickému záchvatu. Veterinář nám na rovinu řekl, že operaci nemůže doporučit (vzhledem k věku psa a také vzhledem k nízké úspěšnosti těchto operací) a ať nečekáme, že se dožije více než dvou, maximálně tří měsíců. Když dodal, že to klidně může trvat také jenom 14 dní, vyhrkly mi slzy do očí. Dostali jsme s sebou kortikoidní léky, jakožto údajně jediný prostředek, který mu pomůže cítit se v posledních týdnech trochu lépe. Bylo 17. května a my jsme nevěděli, jestli se Šarik vůbec ještě dočká letošního léta.

Během pár dalších týdnů jsme se vypravovali na přesun do Čech a já jsem postupně snižoval dávky kortikoidů. Ne, že by psovi nepomohly, ale mají obrovské vedlejší účinky, které se nakonec taky projevily. Ke konci kortikoidní léčby (po necelém měsíci) dostal zánět kůže a zánět análních žlázek – to připisuji silně destruktivnímu vlivu kortikoidů na imunitu organismu. Jeho tělo přestávalo fungovat, kortikoidy si vybíraly svojí daň za předchozí pomoc. Kromě toho se opět zhoršovala artróza, vracel se neklid a dýchavičnost.

To už byl ale začátek června, a my byli zpátky v Čechách, kde jsme s místním veterinářem léčili lokálně záněty a také udělali další testy. Bohužel nám veterinář potvrdil diagnózu z Francie a neobnovil pejskovi ani očkování, že prý už to nemá smysl, poněvadž tu už dlouho nebude. Napsal mi recept na další kortikoidy a také na analgetika. V posledních týdnech byl totiž Šarik často večer neklidný, ztěžka oddechoval a podařilo se mu uvolnit a usnout až když dostal léky na bolest. Ani jedny léky jsme však naštěstí už od té doby nepotřebovali.

V Čechách jsem totiž měl zásoby konopné masti, kterou vyrábíme už přes deset let z kokosového tuku a silných, kvalitních odrůd. Kdysi velmi pomohla mému dědovi při stejných problémech – ten si s ní tenkrát mazal bolavé tělo. Dal jsem na radu kamaráda a rozhodl se léčit Šarika touto medicínou, kterou jsem mu začal po malých dávkách vmíchávat do jídla. Účinek byl neuvěřitelný. Trvalo to tři dny, než si pes zvykl na stav lehkého omámení, a poté jakoby „vstal z mrtvých“. Obrovsky ožil. Přestal úplně potřebovat analgetika před spaním a konečně jsme zcela vysadili kortikoidy, kterých v té době dostával již jen zlomek původní dávky.

To bylo někdy druhý týden v červnu a Šarik od té doby užívá úspěšně tuto medicínu každý den.

Skvěle se mu spí, častokrát si schrupne i přes den, ale díky tomu je také velmi odpočatý a má spoustu energie. Od začátku léčby marihuanou do dnešního dne mu nebylo už ani jednou (!) špatně (ačkoliv boule v oblasti břicha se bohužel pořád pomalu zvětšuje), žádné nechutenství, natož pak křeče, žádná apatie a ani jednou se neopakoval epileptický záchvat. Skončily problémy s usínáním, přestaly problémy s dýcháním, a dokonce se výrazně zlepšila i jeho chůze. Šarik je klidnější, nemá bolesti, nemá žádné záněty, dobře se mu dýchá, dobře spí a má skvělý apetit.

Nyní máme polovinu listopadu, takže od první návštěvy veterináře ve Francii je to už půl roku. A od začátku užívání marihuanové medicíny je to už pět měsíců. Šarik je vitální, bez bolestí, bez problémů. Kdyby nebylo marihuany, tak už by byl asi dávno ve věčných lovištích – ale nejde ani tak o délku života, jako spíš o kvalitu. Jde o to, že tady může být s námi a užívat si to. Bez toho, aby jedl „kortikojedy“, trpěl z toho záněty a vnitřním krvácením a musel bych mu dávat analgetika, aby se vůbec v klidu vyspal – díky bohu máme marjánu, která je pro něj opravdu jako zázrak.
Kdyby ho tak viděl veterinář z Francie, jak aportuje klacky a utíká za fenami ještě měsíce „po termínu“. A kdybych mu řekl, že za celou tu dobu léčby marjánou se mu ani jednou (!) nevrátily jeho předchozí problémy, tak by mi to asi ani nevěřil.
Možná vás Šarikův příběh zaujal a tak ještě napíšu, že medicínu vařím v hrnci v troubě na 110ºC tři hodiny, pak nechám odležet do dalšího dne a opět na tři hodiny do trouby, tentokrát již na 100ºC. Poté přecedím přes plátno a je to. Potřebuji k tomu pouze kokosový tuk a spoustu kvalitních palic a menších lístků (vše pochopitelně nasušené) ze samičích rostlin.
Dávkování jsem postupně ustálil na 0,5-0,7ml 3x denně do jídla (hmotnost psa je cca 27kg). Začal jsem od menších dávek, které odměřuji pomocí injekční stříkačky dílek po dílku. Sílu medicíny jsem vyzkoušel na sobě, a protože jsem zhruba 3x těžší a zafungovala na mě dávka již od 1.5ml, určil jsem pro psa vhodnou dávku 1/3 tohoto množství. Funguje to skvěle. Je to stoprocentně přírodní medicína bez škodlivých vedlejších účinků.

Důležité je také mít na zřeteli, že pes si musí po zahájení léčby na tuto medicínu zvykat. To může trvat i několik dní. Běžná marihuana se všemi léčebnými látkami pochopitelně také způsobuje stav omámení. Proto je potřeba podávat co nejnižší dávky, ovšem zároveň dostatečně vysoké na to, aby se projevil požadovaný účinek – já jsem z toho důvodu vyzkoušel medicínu nejprve sám na sobě. V prvních dnech podávání marihuany vašemu čtyřnohému miláčkovi buďte ohleduplní k jeho náladám a potřebám. Do ničeho ho nenuťte, nechejte ho v klidu, zůstávejte raději pouze ve známém prostředí a nevystavujte ho jakýmkoliv zbytečným zátěžím. Jakmile si pes zvykne, dá vám to sám srozumitelně najevo.

V závěru tohoto článku bych chtěl vyzvat čtenáře, aby zde uvedené informace klidně všeobecně veřejně šířili. Napsal jsem to v zájmu všech stovek a tisíců psů, kteří mohou trpět stejnými problémy. A přitom jim můžeme pomoci takhle jednoduše! A vlastně nejenom psům, ale i všem dalším bytostem, včetně člověka. Proto celý článek či jednotlivé odstavce můžete jakkoliv kopírovat i veřejně šířit, pokud je ponecháte v původním znění. Přeji vám hodně štěstí a úspěchů v léčbě.

D.P.

DODATEK AUTORA – 10.10.2016

Vzhledem k tomu, že se v komentářích množí všelijaké dotazy na možnost zakoupení fénixových kapek a pod., bych rád povzbudil čtenáře, aby se nebáli a vyzkoušeli si vyrobit vlastní medicínu, tak jak je popsána v mém textu a dopodrobna rozebrána v některých komentářích. Medicína, kterou si můžete takto vyrobit je stejně účinná jako jakékoliv kapky. Navíc máte jistotu, co přesně pejskovi podáváte (bez reziduí benzínu či jiných rozpouštědel) a nemusíte mít ani obavy z možných postihů za obchodování se zakázanými (bohužel) substancemi.
Nebojte se toho. Vy sami si můžete zcela jednoduše vyrobit vysoce potentní medicínu. Nečekejte až vám někdo něco prodá. Stačí vám jen marjána a kokosový (nebo jiný) tuk. Všechny informace k tomu již máte a sehnat v Čechách marjánu opravdu není nic těžkého. Samozřejmě nejlepší bude, když si jí i sami vypěstujete – na tom také není vůbec nic těžkého a nižší odrůdy se vám v klidu vejdou i pod výšku zábradlí na balkón. Nebojte se toho, že by vaše marjána nefungovala, pokud chcete mít jistotu, zakupte si semena ověřených léčebných odrůd (ale funguje v podstatě vše, co vaše děti kouří, aby se zhulily 😉 – léčebné odrůdy jsou z velké většiny jen marketingový humbuk).
Nepodporujte dealery, nepodporujte farmakomafii, neničte svého pejska kortikoidy, vezměte věc do svých rukou – právě kvůli vám jsem psal tento článek. Důvěřujte si, zasaďte semínko (pokud máte čas čekat do té doby než vyroste), zalévejte, pěstujte, nasušte a nakonec povařte byliny v tuku. Určitě to zvládnete, věřte si! Výsledným lékem pak nezapomeňte obdarovat i své babičky 😉

P.S. Šarik se nakonec dožil téměř o rok více, než očekávali veterináři. Od chvíle, kdy jsme vysadili kortikoidy a začali s marihuanovou léčbou se začal opět cítit dobře ve svém těle a to na tom bylo to nejskvělejší. Za celý rok se mu ani jednou nevrátily bolesti ani záchvaty (až ten poslední den). Dožil svůj život šťastně, aktivně a ve skvělé náladě.

170 Komentáře k “Můj pejsek má rakovinu… Léčím ho konopím!”

 1. Tatiana napsal:

  Dobrý den,
  až dnes jsem náhodou narazila na Váš článek ohledně léčení pejska.
  Chtěla bych se zeptat, jaké odrůdy používáte a případně v jakém poměru(váha) dáváte rostlinu a kokosový tuk. Předem Vám děkuji za odpověď. (případně do soukromé zprávy – tanya@email.cz)
  TP

 2. Olga napsal:

  Dobrý den, velmi mě zaujal váš článek a jelikož má můj pes obdobné problémy, tak jsem již několikrát zvažovala použití vámi popsané léčby. Ve vašem článku je velmi dobře popsaný způsob podávání a případné dávkování, ale úplně si nejsem jistá jakým způsobem bych si mohla lék vyrobit. Mohla bych vás tímto prosím požádat o podrobnější návod samotné výroby? Předem velmi děkuji. Olga

 3. Hana napsal:

  Dobrý den.Moc vás prosím o radu.Vím,že jste tu už několikrát odpovídal na dávkování.Psal jste,že jste to vyzkoušel na sobě.Já jakožto naprostý laik ,nikdy jsem trávu nepoužila,nevím,jak poznám že to je ta správná dávka.Mám sedmiltého bišonka ,kterému minulý týden našli nádor na podvěsku mozkovém.Je to nevyléčitelné.Jediné co nám dali jsou antiepileptika,po kterém pejskovi není vůbec dobře.Je vystrašený,bojácný.Prosím moc,poraďte jak na tu správnou dávku.Děkuji

  • DP napsal:

   Dobrý den,
   víte to je dost těžké. Budete se pohybovat v mililitrových dávkách (nebo lze samozřejmě naředit) ale nejde jinak, než medicínu vyzkoušet. Nikdo totiž nemůže vědět, jak silná je právě ta medicína, kterou máte vy doma, jak silné byly rostliny, které byly použité k její výrobě, jak moc je koncentrovaná… atd. Nemáte v okolí někoho, kdo by vám s tím pomohl?
   V každém případě je bišonek dost malé plemeno a tak, kdybych ho měl léčit nějak bez vyzkoušení, určitě bych medicínu naředil ze začátku třeba 1:20 a zkusil podávat po 1 ml dvakrát denně – postupně bych směřoval k navyšování dávky na základě prostého pozorování jeho chování – vysledování, co mu dělá víc dobře a co méně.

   • Hana napsal:

    Moc vám děkuji,zkusím to takhle.

   • Hana napsal:

    Dobrý den,
    chtěla bych Vám moc poděkovat.Našla jsem správné dávkování již druhý den.Ten první jsem to trochu přehnala,ale Lilunka to zvládla.Teď jí dávám 3x denně 0,2 ml.Ihned jsem přestala dávat veškeré léky,které jí spíš ubližovaly.A světe div se.Berunka funguje,neměla od té doby žádný záchvat,nepočůrává se.Je taková zklidněná,určitě jí nic nebolí.Dokonce chodí i po zahradě a každého kolemjdoucího pořádně vyštěká,to už jsme u ní dlouho neviděli.A to jsem si dva dny před první dávkou myslela,že jí zbývá pár dnů,jak na tom byla špatně.Vím že její nemoc je opravdu hodně vážná a nevyléčí se,ale Vám nepřestanu být vděčná za každý jeden prožitý den s ní.Ještě jednou DĚKUJI.Hanka.

    • DP napsal:

     Díky za milá slova, úplně jste mě dojala 🙂

     Jen ještě se zeptám – ta dávka 0,2ml je po naředění? Resp. jak odměřujete 0,2ml?

     • Hana napsal:

      Dobrý den,já si vůbec nevšimla,že jste mi psal:-).Mám takovou malinkou stříkačku,kterou mi dali na veterině,takže tou jí to stříkám přímo do tlamky.A nic jsem neředila,jak jsem to celé uvařila,rovnou dva velké kokosové oleje,tak jí to dávám.Lilunka se pořád v pohodě drží,nemá žádné záchvaty,nemotá se a ani jí nic nebolí.Ještě jednou moc děkuji.Hanka.

     • Hana napsal:

      A ještě něco,máme bezvadnou veterinářku,naprosto mi tuto ,,léčbu“ schvaluje.:-D

    • Veronika napsal:

     Dobrý den, můžete mi prosím napsat info na mejl veri.ne@seznam.cz? Kapky bychom potřebovali, ale nevíme,kde sehnat ty správné. Děkuji

 4. Lea napsal:

  Dobrý den, máme doma skoro 11letého bišonka..minulý rok prodělal rakovinu očička a komplet mu ho vzali. Bylo nám řečeno,že rakovina nebude metastázovat a v září na kontrole bylo vše v pořádku. Pejsek nám od Vánoc pomalu přestává jíst a rychle hubne. Dnes nám dělali opět testy na rakovinu a dozvíme se vyýsledky. Nejspíš ji má v bříšku podle nich. U jiného veterináře nám doporučili korkoidy, když jsem si přečetla komentáře na tendle lék. Zamítla jsem to ihned. A začala jsem ihned hledat jak mu pomoci. Bojí me se operace kvůli stáří. Myslíte si,že tato mast dokáže úplně vyléčit ? Nebo ho máme nechat jít na operaci a léčbu mastí potom ihned zahájit nebo můžeme i dřív?..a nevíte jaké množství prosím na 6,5 kg pejska? a kolikrát denně..Děkuju moc za radu .

  • DP napsal:

   Dobrý den,
   to, že rakovina nebude metastázovat vám nikdo nikdy nezaručí. Stejně tak nevyléčíte svého psa marihuanou z rakoviny, ale můžete mu udělat život o dost příjemnější a delší. Ostatně ta operace ho také nemusí vyléčit, to je vám asi jasné. Vše, co potřebujete vědět o léčbě marihuanou najdete v mém článku. Dodatečné informace v příspěvcích pod ním. Přeju mnoho zdaru!

 5. Iva napsal:

  Dobrý den, máme 12 letou fenku Jack Russella Teriera. Má bouli v tlamě a s největší pravděpodobností je to rakovina. Čekáme na výsledky. V lednici máme sádlo s trávou, které používá můj otec na lupénku. Můžu jí to dávat a v jakém množství? Veterinář nám slíbil olej z nějaké akademie, máme to brát nebo si udělat vlastní? Doma nějaké zásoby máme. Jen mám strach, aby to bylo dost silné. Děkuji za radu.

  • DP napsal:

   Zdravím,
   všechny potřebné informace najdete v článku. Vyzkoušejte sílu na sobě a fence dávejte dávku úměrnou její hmotnosti. Nepočítejte ale s tím, že by jí to vyléčilo rakovinu – účel léčby konopím je v těchto případech minimalizace vlivu nemoci na život psa (nebo člověka s podobnými problémy).

   • Kamila napsal:

    Pane D.P. hledala jsem v článku poměr kokosového oleje a marihuany a nepovedlo se. Píšete: Dávkování jsem postupně ustálil na 0,5-0,7ml 3x denně do jídle. Dobře a to je dávka již hotového přípravku, který jste dělala v jakém poměru? 1:1 nebo 1:2, prosím o radu. Děkuji.

    • DP napsal:

     Dobrý den,
     nic takového tam nenajdete. Každá odrůda je jinak silná. Dokonce i stejná odrůda pěstovaná v rozdílných podmínkách bude mít jiný obsah aktivních látek. Proto vařte mast silnou a její účinky následně vyzkoušejte na sobě, nebo na někom, kdo k tomu svolí.
     S pozdravem
     D.P.

 6. Iva napsal:

  Dobrý den,a co člověk?dá se to aplikovat i člověku?

  • DP napsal:

   Ano,
   samozřejmě 🙂
   Zkuste ale také čistý CBD extrakt – třeba by stačil na ty potíže, co dotyčný má – a přitom je legální, protože nezpůsobuje stav omámení.

 7. Petra Emingerová napsal:

  Dobrý den mam kočičku která ma rakovinu,nádor měla na mléčné žláze který je operativně odtsraněn a měla i metastuzu na uzlině která je také odstraněna.Ale nádor je pry velmi agresivní a bude se šířit dál.Posledních pár dnů ted hledám po internetu jak ji pomoci,protože veterinarka nám to uzavřela bez šance.Moje kočička má cca 2 kg a já vůbec netusím jak na jeji vaha mam nadávkovat tento lék.A hlavne tedy mám problem sehnat potrebne mnozstvi abych ho vuber nejak zpracovala a lek vytvorila.Jsem ochotna za to dát cokoliv abych ji mohla pomoci není stará je jí 6 let a strasne rada bych aby tu s namam byla jeste dalsich par let.Je tu nejaka dobra duse ktere me do tohoto procesu zasveti podribne abych byla schopna to sama zvladnout a neudelala neco spatne??Předem moc děkuji za pomoc!!! zde na sebe uvadím kontakt christinka08@seznam.cz a tel 773 999 176 budu moc vdecna za kazdou pomoc ktera mi prijde.Moc moc dekuji s pozdravem Petra E.

  • DP napsal:

   Dobrý den,
   dávkování není problém – lék prostě jen naředíte čistým kokosákem, nebo jiným tukem, který je pro kočku vhodný. Musíte si jen hlídat množství, abyste pak věděla v jakém poměru se změní dávkování. Co se týká shánění rostlinného materiálu, to bude obtížnější, ale ne zase tolik – jen ta cena bude možná vyšší. Jsem si jistý, že když se poptáte ve svém okolí, určitě natrefíte na někoho, kdo trávu kouří a zná tudíž způsob, jak si jí obstarat. Přeju vám mnoho štěstí.

   • Petra Emingerová napsal:

    Dobrý den kytku nebude problém sehnat ale popravdě z toho vařeni mam veliky strach. Je tu nekdo kdo by mi s tim osobne pomohl prosim?

 8. Vašek napsal:

  Moje 5 kg fenka má nádor na mléčné žláze. Dávám ji zatím krátkodobě lněné semínko a nádor velikosti fazole se zmenšil o 1/3 . Zdá se mi ale že méně jí. Je však vitální. Len upravuji následovně a i když je určeno pro lidi, celkem ji chutná – lžíci denně.

  Příprava:
  lžíci hnědého lněného semínka ze zdravé výživy lehce rozdrtím. Přidám lžíci vody a nechám asi hodinu louhovat. Pak přidám lžíci panenského lněného oleje (za studena lisovaného) a promíchám s 2 lžícemi tvarohu.

  O výtvor se podělíme – fenka polévkovou lžíci – já zbytek. Údajně se jedná o zázračný lék a vzhledem k viditelným účinkům na fence tomu věřím 🙂 .

 9. Jana napsal:

  Dobry den, nase fenka Kokrspanela jiz 14 leta, ma diagnostikovanou rakovinu sleziny a bohuzel jiz v pokrocilejsim stadiu z metastazami v cele dutine brisni zda se, prestava mit chut k jidlu, tak bychom ji radi jeste nejak ulevili a pomohli co nejvice to pujde a od zitra nasazujeme kokosovou konopnou mast/olej, ma nyni asi 12 kg, takze zkusime zacit na mensim mnozstvi okolo 0,10- 0,15ml/3x denne, poradil by jste mi nekdo prosim, zda je mozne kombinovat i se Sanicellem/přípravek na regeneraci jater, podporu imunity a pro podporu léčby nádorových onemocnění/,pokud mate nekdo s timto zkusenosti? Predem dekuji za radu.

 10. marie napsal:

  Dobrý den, můžu použít k výrobě i rostlinu čerstvou?

  • DP napsal:

   Ne. Rostlina musí projít fází sušení – ideálně pozvolného, aspoň dva tři týdny. Některé léčivé látky (např. právě THC) se v rostlině syntetizují až během sušení. Také by mohlo být problémem velké množství vody v rostlině a její reakce s horkým tukem. Čerstvá rostlina není z léčebného hlediska využitelná.

 11. Lea napsal:

  Dobrý den. Váš příběh je dojemný a nechal mne se inspirovat. Mám 7-letého yorkšírka, který trpí s kloubama. Býval to veselý rošťák, ale pak sotva chodil. Bylo mi ho tak moc líto a našla jsem Váš článek a hned jsem jednala. Nevím jestli je to.právě konopím, ale čím jiným, že náš miláček dnes po třetím dnu užívání konopí v kokosovym oleji, je k nepoznání. Je veselej, chce si hrát a hlavně nekulhá.
  Samozřejmě dávky jsem upravila vzhledem k jeho velikosti.a váze, tedy co mu dávám, by se mohlo zdát jako zanedbatelný nic, ale ono to.přesto funguje.
  Díky Vám. Jsem šťastná, když vidím, že je mu dobře.
  Přeji mnoho štěstí, s pozdravem Lea a můj maličký kamarád 🙂

 12. Kohoutová napsal:

  Omlouvám se, již jsem informaci o tom, jak příběh pokračoval našla. No, to je krásný 1 rok naplno prožitého života.

 13. Kohoutová napsal:

  Dobrý den, zrovna mi kamarád pro mou fenku, která má metastáze na plicích, doporučil konopí. Tak do toho půjdu. Třeba bude aportovat jako ten Váš. 🙂 Jinak mě moc zajímá, jak ten příběh dopadl, kolik času jste získali. Děkuji za odpověď.

 14. Marie napsal:

  Dobrý den, prosímo radu, jestli lze Vámi popisovanou mast použít i u kočky. Mám kocoura s postvakcinačním sarkomem a koupila jsem přes internet FS. Mám strach je použít, váš recept mi přijde mnohem více přijatelnější.
  Děkuji .

  • DP napsal:

   Bohužel nemám žádné zkušenosti s kočkami, natož s jejich léčbou. Snad byste našla na netu nějaké informace z anglických/cizojazyčných zdrojů. Pokud ano, budeme rádi, když o svých poznatcích napíšete článek pro nás ostatní.
   Přeji mnoho zdaru!

 15. langer Jiri napsal:

  Dobrý den,může mi někdo poradit jestli zde popisovaný lék podávat pejskovi i přesto,když zatím nemá žádné obtíže,pouze se mu tvoří metastázy?Nemám pocit že by měla bolesti,normálně jí.Děkuji za odpověď.

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes