Můj pejsek má rakovinu… Léčím ho konopím!

134 698 -počet zobrazení článku

Našemu psovi Šarikovi je už hodně přes 13 let. Je to voříšek, postavou nejvíce podobný plemeni ohaře. Podle veterinářů už měl být několik měsíců ve věčných lovištích, ale on je tady pořád s námi. A to i přesto, že má pokročilé stádium rakoviny s metastázemi. Dokonce se mu daří moc dobře, má skvělý apetit, pořád si rád hraje, a když může, tak utíká za fenami. Jednu dobu to s ním vypadalo už opravdu bledě, než jsme na doporučení kamaráda nasadili přírodní léčbu, která mu pomohla skoro zázračně – medicínu z kokosového tuku a marihuany.

Šarikovy problémy začaly letos na jaře, když jsme zrovna pár měsíců pobývali ve francouzské Normandii. Bylo na něm víc a víc poznat, jak stárne. Zhoršovala se mu artróza, kterou už několik let zažehnáváme kloubní výživou, a začínal být více dýchavičný a neklidný. Zřejmě měl nějaké bolesti, ale to se u starého psa dá čekat. Ke konci dubna se mu jednoho dne udělalo zle. Byl apatický naprosto ke všemu a téměř celý den strávil na zahradě pod křovím. Vypadalo to, že tam čeká na smrt. Naštěstí se z toho do dalšího dne vzpamatoval. Jenže za nějakých 14 dní se situace opakovala. Šarik opět zalezlý pod křovím. Čas od času křečovitě zatahoval svaly na břiše, podobně, jako když se pes chystá dávit, ale o to mu v tu chvíli nešlo. Doufal jsem, že se zase druhý den vzpamatuje a plánoval jsem ho vzít k veterináři hned, jak se vrátíme do Čech. Problémy však dále eskalovaly.

Neuplynulo ještě ani dalších 14 dní a Šarik dostal z ničeho nic silný epileptický záchvat. To už jsme na nic nečekali a jeli k veterináři rovnou ve Francii. Nikdy předtím se mu nic podobného nestalo. Naopak, byl celý život obrovsky vitální.

U veterináře nás po vyšetření čekaly vskutku neblahé zprávy. Sdělil nám smutnou novinu, totiž že Šarik má nádor v oblasti břicha, pravděpodobně sleziny. Kromě toho se dá usuzovat na metastázy v dalších částech těla – například na plicích, kvůli zhoršenému dýchání a na mozku, kvůli epileptickému záchvatu. Veterinář nám na rovinu řekl, že operaci nemůže doporučit (vzhledem k věku psa a také vzhledem k nízké úspěšnosti těchto operací) a ať nečekáme, že se dožije více než dvou, maximálně tří měsíců. Když dodal, že to klidně může trvat také jenom 14 dní, vyhrkly mi slzy do očí. Dostali jsme s sebou kortikoidní léky, jakožto údajně jediný prostředek, který mu pomůže cítit se v posledních týdnech trochu lépe. Bylo 17. května a my jsme nevěděli, jestli se Šarik vůbec ještě dočká letošního léta.

Během pár dalších týdnů jsme se vypravovali na přesun do Čech a já jsem postupně snižoval dávky kortikoidů. Ne, že by psovi nepomohly, ale mají obrovské vedlejší účinky, které se nakonec taky projevily. Ke konci kortikoidní léčby (po necelém měsíci) dostal zánět kůže a zánět análních žlázek – to připisuji silně destruktivnímu vlivu kortikoidů na imunitu organismu. Jeho tělo přestávalo fungovat, kortikoidy si vybíraly svojí daň za předchozí pomoc. Kromě toho se opět zhoršovala artróza, vracel se neklid a dýchavičnost.

To už byl ale začátek června, a my byli zpátky v Čechách, kde jsme s místním veterinářem léčili lokálně záněty a také udělali další testy. Bohužel nám veterinář potvrdil diagnózu z Francie a neobnovil pejskovi ani očkování, že prý už to nemá smysl, poněvadž tu už dlouho nebude. Napsal mi recept na další kortikoidy a také na analgetika. V posledních týdnech byl totiž Šarik často večer neklidný, ztěžka oddechoval a podařilo se mu uvolnit a usnout až když dostal léky na bolest. Ani jedny léky jsme však naštěstí už od té doby nepotřebovali.

V Čechách jsem totiž měl zásoby konopné masti, kterou vyrábíme už přes deset let z kokosového tuku a silných, kvalitních odrůd. Kdysi velmi pomohla mému dědovi při stejných problémech – ten si s ní tenkrát mazal bolavé tělo. Dal jsem na radu kamaráda a rozhodl se léčit Šarika touto medicínou, kterou jsem mu začal po malých dávkách vmíchávat do jídla. Účinek byl neuvěřitelný. Trvalo to tři dny, než si pes zvykl na stav lehkého omámení, a poté jakoby „vstal z mrtvých“. Obrovsky ožil. Přestal úplně potřebovat analgetika před spaním a konečně jsme zcela vysadili kortikoidy, kterých v té době dostával již jen zlomek původní dávky.

To bylo někdy druhý týden v červnu a Šarik od té doby užívá úspěšně tuto medicínu každý den.

Skvěle se mu spí, častokrát si schrupne i přes den, ale díky tomu je také velmi odpočatý a má spoustu energie. Od začátku léčby marihuanou do dnešního dne mu nebylo už ani jednou (!) špatně (ačkoliv boule v oblasti břicha se bohužel pořád pomalu zvětšuje), žádné nechutenství, natož pak křeče, žádná apatie a ani jednou se neopakoval epileptický záchvat. Skončily problémy s usínáním, přestaly problémy s dýcháním, a dokonce se výrazně zlepšila i jeho chůze. Šarik je klidnější, nemá bolesti, nemá žádné záněty, dobře se mu dýchá, dobře spí a má skvělý apetit.

Nyní máme polovinu listopadu, takže od první návštěvy veterináře ve Francii je to už půl roku. A od začátku užívání marihuanové medicíny je to už pět měsíců. Šarik je vitální, bez bolestí, bez problémů. Kdyby nebylo marihuany, tak už by byl asi dávno ve věčných lovištích – ale nejde ani tak o délku života, jako spíš o kvalitu. Jde o to, že tady může být s námi a užívat si to. Bez toho, aby jedl „kortikojedy“, trpěl z toho záněty a vnitřním krvácením a musel bych mu dávat analgetika, aby se vůbec v klidu vyspal – díky bohu máme marjánu, která je pro něj opravdu jako zázrak.
Kdyby ho tak viděl veterinář z Francie, jak aportuje klacky a utíká za fenami ještě měsíce „po termínu“. A kdybych mu řekl, že za celou tu dobu léčby marjánou se mu ani jednou (!) nevrátily jeho předchozí problémy, tak by mi to asi ani nevěřil.
Možná vás Šarikův příběh zaujal a tak ještě napíšu, že medicínu vařím v hrnci v troubě na 110ºC tři hodiny, pak nechám odležet do dalšího dne a opět na tři hodiny do trouby, tentokrát již na 100ºC. Poté přecedím přes plátno a je to. Potřebuji k tomu pouze kokosový tuk a spoustu kvalitních palic a menších lístků (vše pochopitelně nasušené) ze samičích rostlin.
Dávkování jsem postupně ustálil na 0,5-0,7ml 3x denně do jídla (hmotnost psa je cca 27kg). Začal jsem od menších dávek, které odměřuji pomocí injekční stříkačky dílek po dílku. Sílu medicíny jsem vyzkoušel na sobě, a protože jsem zhruba 3x těžší a zafungovala na mě dávka již od 1.5ml, určil jsem pro psa vhodnou dávku 1/3 tohoto množství. Funguje to skvěle. Je to stoprocentně přírodní medicína bez škodlivých vedlejších účinků.

Důležité je také mít na zřeteli, že pes si musí po zahájení léčby na tuto medicínu zvykat. To může trvat i několik dní. Běžná marihuana se všemi léčebnými látkami pochopitelně také způsobuje stav omámení. Proto je potřeba podávat co nejnižší dávky, ovšem zároveň dostatečně vysoké na to, aby se projevil požadovaný účinek – já jsem z toho důvodu vyzkoušel medicínu nejprve sám na sobě. V prvních dnech podávání marihuany vašemu čtyřnohému miláčkovi buďte ohleduplní k jeho náladám a potřebám. Do ničeho ho nenuťte, nechejte ho v klidu, zůstávejte raději pouze ve známém prostředí a nevystavujte ho jakýmkoliv zbytečným zátěžím. Jakmile si pes zvykne, dá vám to sám srozumitelně najevo.

V závěru tohoto článku bych chtěl vyzvat čtenáře, aby zde uvedené informace klidně všeobecně veřejně šířili. Napsal jsem to v zájmu všech stovek a tisíců psů, kteří mohou trpět stejnými problémy. A přitom jim můžeme pomoci takhle jednoduše! A vlastně nejenom psům, ale i všem dalším bytostem, včetně člověka. Proto celý článek či jednotlivé odstavce můžete jakkoliv kopírovat i veřejně šířit, pokud je ponecháte v původním znění. Přeji vám hodně štěstí a úspěchů v léčbě.

D.P.

DODATEK AUTORA – 10.10.2016

Vzhledem k tomu, že se v komentářích množí všelijaké dotazy na možnost zakoupení fénixových kapek a pod., bych rád povzbudil čtenáře, aby se nebáli a vyzkoušeli si vyrobit vlastní medicínu, tak jak je popsána v mém textu a dopodrobna rozebrána v některých komentářích. Medicína, kterou si můžete takto vyrobit je stejně účinná jako jakékoliv kapky. Navíc máte jistotu, co přesně pejskovi podáváte (bez reziduí benzínu či jiných rozpouštědel) a nemusíte mít ani obavy z možných postihů za obchodování se zakázanými (bohužel) substancemi.
Nebojte se toho. Vy sami si můžete zcela jednoduše vyrobit vysoce potentní medicínu. Nečekejte až vám někdo něco prodá. Stačí vám jen marjána a kokosový (nebo jiný) tuk. Všechny informace k tomu již máte a sehnat v Čechách marjánu opravdu není nic těžkého. Samozřejmě nejlepší bude, když si jí i sami vypěstujete – na tom také není vůbec nic těžkého a nižší odrůdy se vám v klidu vejdou i pod výšku zábradlí na balkón. Nebojte se toho, že by vaše marjána nefungovala, pokud chcete mít jistotu, zakupte si semena ověřených léčebných odrůd (ale funguje v podstatě vše, co vaše děti kouří, aby se zhulily 😉 – léčebné odrůdy jsou z velké většiny jen marketingový humbuk).
Nepodporujte dealery, nepodporujte farmakomafii, neničte svého pejska kortikoidy, vezměte věc do svých rukou – právě kvůli vám jsem psal tento článek. Důvěřujte si, zasaďte semínko (pokud máte čas čekat do té doby než vyroste), zalévejte, pěstujte, nasušte a nakonec povařte byliny v tuku. Určitě to zvládnete, věřte si! Výsledným lékem pak nezapomeňte obdarovat i své babičky 😉

P.S. Šarik se nakonec dožil téměř o rok více, než očekávali veterináři. Od chvíle, kdy jsme vysadili kortikoidy a začali s marihuanovou léčbou se začal opět cítit dobře ve svém těle a to na tom bylo to nejskvělejší. Za celý rok se mu ani jednou nevrátily bolesti ani záchvaty (až ten poslední den). Dožil svůj život šťastně, aktivně a ve skvělé náladě.

173 Komentáře k “Můj pejsek má rakovinu… Léčím ho konopím!”

 1. Eva napsal:

  Dobrý den jen se chci zeptat jak velkou dávku jste prodával do jídla?

 2. Zdeněk napsal:

  Dobrý den, včera mne paní veterinářka sdělila, že už nejde chirurgicky provést zákrok. Fenka má nádor, který nelze ohraničit v zadní části mezi stehnem a pochvou, zespodu cca 5cm. V minulosti jí byly odebrány obě mléčné žlázy, z důvodů nalezeného nádoru, děloha. Řešil jsem možnosti a přistoupil k chemoterapii, prostřednictvím léků a konzultaci se známým veterinářem. Fence je 14 let a vzhledem k tomu co prodělala, je stále vitální. Je šance, že se léčbou “oddálí nebo prodlouží” být tady s námi ještě nějaký čas? Popřípadě co v současném stavu mohu ještě udělat, aby jsem ji pomohl. Předem děkuji za zprávu.
  PS: návod na přípravu marianky s tukem do potravy má někdo. Nebo další varianty léčky, děkuji předem za pomoc.
  z.hluchnik@seznam.cz

 3. Bingo napsal:

  Ahoj,mám fenku voříška, 9,5 let a objevila senu ní rakovina mízních uzlin. Během 2tydnu hrozny nárůst…chtěla bych jí pomoct. Má 11,5kg, prosím kde to sehnat a jaká dávka? Díky!!

 4. Hanka napsal:

  Dobrý den, moc si vážím, těchto komentářů a touto cestou chci všem poděkovat.
  Naše fenka Ciry 12 let 23 kg, má rakovinu mízních uzlin a v posledních čtrnácti dnech se její stav podstatně zhoršil, večer neklid, hodně dýchá. Jinak je přes den v pohodě, žere, hraje si. Nádory má na mízních uzlinách i v břiše. Veterinář nám navrhl kortikoidy, ale rozhodně jsem proti. Prosím, můžete mi poradit pro zpracování kolik gramů je potřeba marihuany a kokosového oleje, nebo sádla, aby byla medicína účinná a jak mám postupovat u pejska v dávkování.
  Budu vám velice vděčná za odpověď, už Cirynce moc času nezbývá a přeji si, aby odešla sama ve spánku, bez dlouhodobých bolestí.
  Hanka

 5. Martina napsal:

  Ahojky všichni, máme už straého pejska, je mu skoro 15 let, bohužel je to kardiak a bere už i léky na podporu srdce, zatím jsme ve stupni 3 z 5. Asi před měsícem se u nás objevila malá boulička u vrchní stoličky, v domění, že se jedná o zánět krčku jsme ho léčili antibiotiky, bohužel se boule zvětšovala a žádná antibiotika nezabrala. Po měsíci paní doktorka zjistila, že je jedná o agresivní nádor s kterým se již vzhledem k jeho věku, nedá nic dělat.Dává nám tak měsíc… Náš pejsek se snaží být stále aktiní a jí. Chtěli bychom mu jeho poslední týdny co nejvíce ulehčit , aby dožil ještě spokojeně . Kolegyně z práce má stejný problém u své fenky, která je tedy mladší a není kardiak a doporučila nám právě CBD oleje. Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s užívání CBD v souvislosti se srdcem. Neradi bychom ještě uškodili a jak je zmíněno, bohužel většina veterinářů tyto cesty nezná…
  Budu rádá za jakoukoli pomoc či odpověď
  Náš mazlíček pro nás není jen pes, ale člen rodiny a kamarád, který nám byl vždy věrný a my mu chceme jeho lásku oplatit a pomoci mu s touto zákeřnou nemocí.
  Moc děkuji

 6. Evik napsal:

  Dobrý den.
  V první řadě chci poděkovat za tyto webové stránky.
  Máme starého jezevčíka a od pátečního večera se mu spustily epileptické záchvaty. Včera asi 8x za den. Vždy se u toho i počůrá. Dnes nám na veterině řekly, že má krevní testy v pořádku, i poslech srdíčka. V případě dalšího záchvatu máme dát diazepam. Mám vyrobenou konopnou tinkturu a prosím vás o radu, jestli je vhodné a v jaké dávce ji dávat pejskovi.
  Děkuji. Evik

 7. Patrik napsal:

  Dobrý den, děkuju za článek. Je tu někdo kdo mi Nám mohl pomoc poskytnout silné thc a cbd masti pro pejska. Je to akutní. Děkujeme za jakoukoliv pomoc.

 8. Ivet napsal:

  Dobrý den. Nedávno jsme zjistily že náš pes má nádor na přední právě pacce. Chtěla bych požádat někoho od koho bych si mohla koupit konopnou mast s kokosovým olejem. Prosím pište

 9. Markéta napsal:

  Dobry den.
  Moc krasny clanek a po precteni tohoto clanku kdy majitel lecil pejska konopim se mi v hlave zrodila myslenka proc to vlastne nezkusit…
  Pred 3 tydny nam diagnostikovaly u nasi 8 a pul lete fenky leukemii.Po vsech odberech a vysetrenich to vypada s nejvetsi pravdepodobnosti na lymfom miznich uzlin (delka zivota 3-12mes v lecem stavu tedy chemoterapii), pokud by se jednalo o leukemii (coz z testu jasne neni) je prognoza max.2 mesice (tez v lecenem stavu).
  Ihned se nasadily kortikoidy Dermipred + leky na zaludek,behem 2 tydnu podstoupila 2 chema, prvni jsem podala ve forme tablet ja osobne a druha davka byla do zily na veterine, pred druhou davkou chema se udelaly rozbory krve kdy bile krvinky v normalu ale cervene bohuzel tak nizko,ze pokud by se ji podalo chemo (ktere snizuje cervene krvinky), tak by to mozna neprezila.Dostala transfuzi krve a pote chemo.Bere leky proti zvraceni, po kazdem chemu zvracela!

  V tretim tydnu jsem se rozhodla o ukonceni lecby chemoterapii a po domluve s veterinarem jsou ponechany kortikoidy, vim ze to ma spoustu vedlejsich ucinku, ale poslednich par dni ma strasne nafoukle bricho, porad se odvzdusnuje,nevim jestli plynatost mohou zpusobovat tyto „kortikojedy“.Ze zradla to urcite nema, krmim stale stejne, jsem s ni cele dny doma a 1 davku zradla jsem rozdelila na 3 male davky behem celeho dne.Casto ma teploty, je unavena, dychavicna, behem 2 tydnu ma 3kg dole (zlaty retrivr) a ma obrovsky nafoukle bricho…

  Dnes je to paty den kdy podavam konopnou lecbu (viz clanek), je to zatim kratce ale pozoruji zlepseni co se tyce teplot.Lepe i spi a neni tolik zadychana.Bohuzel bricho ma stale nafoukle kdy mi nevysla schody ani domu nahoru a ja ji musela vynest (myslim ze ji to bricho boli, proto ji to nejde do schodu, schody dolu sesla).

  Chtela bych se zeptat zda je nekdo kdo ma/mel stejny/podobny problem a lecil pejska ktery ma problem s lymfomem miznich uzlin /i jinym a pri teto diagnoze je spojena spatna tvorba cervenych krvinek a zacal ho lecit / udrzovat/ zkvalitnovat zivot prave konopim?? Budu rada za kazdou radu.Kortikoidy zacneme pomalicku vysazovat/brala je cca 3 tydny.Nevim jak dlouho zde s naki bude , ale chci ji zkvalitnit treba uz posledni dny jejiho zivota…

  cihlarovamarketa@sezbam.cz

 10. Ivana napsal:

  Dobrý den, musím moc poděkovat za velmi prospěšný článek! Díky němu moje parťačka dnes v noci sama přirozené odešla za duhový most…..

  Vloni na podzim jsem jí začala podávat konopí v sádle na bolesti a zhoršování chůze zadních nohou. Začali jsme na malých dávkách. Před Vánoci se rapidně zhoršila, byl jí diagnostikován nádor jater. Navýšila jsem dávku konopí. Vypadalo to, že nedožije Vánoc, ale došlo ke zlepšení zdravotního stavu, začala opět žrát a do minulého týdne fungovala téměř normálně. Měla celou dobu velkou chuť k jídlu a zájem o procházky.
  Minulý týden přestala žrát a začala mít bolesti. Začala jsem jí dávat léky na bolest a zvýšila dávku konopí. Stav se však zhoršoval, včera jsme se rozhodli pro eutanazii. Byla apatická, nechtěla chodit…. Domluvili jsme se, že dnes zavoláme veterináře. Naše láska ale v noci ve spánku odešla sama. Jsem přesvědčena, že díky konopí tady s námi byla o dva měsíce déle a že svou nemoc díky němu zvládala celkem dobře.

  Díky za vaší inspiraci a článek. Jsem ráda, že jsem na něj natrefila a díky němu odchod našeho miláčka byl snesitelnější pro všechny a hlavně odešla přirozeně a ve spánku . Ráda poskytnu rady co a jak ohledně podávání konopí, kdyby někdo měl zájem.
  ivana.knes@gmail.com

  • Ivana napsal:

   Dobrý den, na základě dotazů, které mi občas někdo napíše vkládám text, který přepisuji všem a kde je popsáno praktické používání konopí jak jsem prováděla u naší fenky. Snad vám pomůže……

   ….Co se týče podávání konopí vnitřně, dělala jsem podle návodu, myslím, že ve vašem případě bych moc neřešila množství. Udělejte to tak, že palice i nějaké listy dejte do sadla tak, aby byly ponořené zahřívejte v trobě hodinu kolem 80 °C. Druhý den znova a pak přecedit. Množství přizpůsobte reakci psa. Předávkování se nebojte. Maximálně se vyspí. Náš druhy pes sežral konopí, co jsem vyhodila na kompost po vyluhovani. Nemohli jsme ho sice celou noc probrat, ale ráno se vzbudil a byl v pohodě. U konopí snad smrtelná dávka neexistuje. A pak mu buď přidejte nebo uberte. Nebála bych se klidně větší dávky. V tomhle stavu pejska jde o to, aby se mu ulevilo.

   Mast na mazání dělám tak, že naložim do tuku(sádlo, kokosovy olej….) palice i listy zase tak, aby to bylo ponořené a luhuji dlouho, třeba měsíc i dyl. Nejdřív zahřeju na teplotu kolem 80-90 stupňů a občas strčím do trouby buď po pečení buchty nebo cíleně zahřeju na danou teplotu. Ale nejsem žádný velký odborník. Na netu je spousta návodů. Ale asi bych to moc nehrotila tu výrobu. Rozhodně pejskovi neublížíte, toho se nebojte.

 11. Shinda napsal:

  Dobrý den, při pročítání diskuzí ohledně rakoviny u zvířat a léčby konopím jsem narazila na tuto diskuzi
  Sestře a švagrovi onemocněla fenka 9-letého jacka russela a má asi 14 dní po operaci sleziny kde byl odebraný velký nádor spolu s celou slezinou a už má i nějaké nálezy na játře…s tím že podle krve vypadá že je zasažená i kostní dřeň…lékaři nasadili v této situaci kortikoidy jako součást už paliativní péče.
  Všichni se snažíme zjišťovat jak by se dalo pomoci a odchod rodinnému miláčkovi maximálně usnadnit.
  Je zde prosím někdo na koho by se případně mohli v léčbě konopím obrátit a kdo by mohl pomoci? Moc děkuji za případné odpovědi.
  Shinda123zavinačseznam.cz

 12. Elis napsal:

  Dobrý den díky za Váš článek. Dodal mi alespoň malou naději, že by naše fenka Agátka mohla s tou krutou rakovinou bojovat a žít tu s námi bez bolesti ještě alespoň pár měsíců Veterinář ji dal 2-3 měsíce a to už máme skoro polovinu za sebou..
  Moc prosím, jsem antitalent a nerada bych to zkazila, můžete mi napsat (alespoň co nejvíc priblizne) kolik g kokosoveho oleje a kolik marihuany? Budu vám nesmírně vděčná. Děkuji a přeji krásný den.
  Eliška

 13. Terry napsal:

  Order weed online here for CANCER
  email : ngemborobinson@gmail.com
  Top grade marijuana strains. You can now buy marijuana online, buy edibles, Moon Rocks, Concentrates, cannabis oil, buy weed online without a medical card. Global Cannabis Dispensary shipping worldwide.

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes