Můj pejsek má rakovinu… Léčím ho konopím!

129 360 -počet zobrazení článku

Našemu psovi Šarikovi je už hodně přes 13 let. Je to voříšek, postavou nejvíce podobný plemeni ohaře. Podle veterinářů už měl být několik měsíců ve věčných lovištích, ale on je tady pořád s námi. A to i přesto, že má pokročilé stádium rakoviny s metastázemi. Dokonce se mu daří moc dobře, má skvělý apetit, pořád si rád hraje, a když může, tak utíká za fenami. Jednu dobu to s ním vypadalo už opravdu bledě, než jsme na doporučení kamaráda nasadili přírodní léčbu, která mu pomohla skoro zázračně – medicínu z kokosového tuku a marihuany.

Šarikovy problémy začaly letos na jaře, když jsme zrovna pár měsíců pobývali ve francouzské Normandii. Bylo na něm víc a víc poznat, jak stárne. Zhoršovala se mu artróza, kterou už několik let zažehnáváme kloubní výživou, a začínal být více dýchavičný a neklidný. Zřejmě měl nějaké bolesti, ale to se u starého psa dá čekat. Ke konci dubna se mu jednoho dne udělalo zle. Byl apatický naprosto ke všemu a téměř celý den strávil na zahradě pod křovím. Vypadalo to, že tam čeká na smrt. Naštěstí se z toho do dalšího dne vzpamatoval. Jenže za nějakých 14 dní se situace opakovala. Šarik opět zalezlý pod křovím. Čas od času křečovitě zatahoval svaly na břiše, podobně, jako když se pes chystá dávit, ale o to mu v tu chvíli nešlo. Doufal jsem, že se zase druhý den vzpamatuje a plánoval jsem ho vzít k veterináři hned, jak se vrátíme do Čech. Problémy však dále eskalovaly.

Neuplynulo ještě ani dalších 14 dní a Šarik dostal z ničeho nic silný epileptický záchvat. To už jsme na nic nečekali a jeli k veterináři rovnou ve Francii. Nikdy předtím se mu nic podobného nestalo. Naopak, byl celý život obrovsky vitální.

U veterináře nás po vyšetření čekaly vskutku neblahé zprávy. Sdělil nám smutnou novinu, totiž že Šarik má nádor v oblasti břicha, pravděpodobně sleziny. Kromě toho se dá usuzovat na metastázy v dalších částech těla – například na plicích, kvůli zhoršenému dýchání a na mozku, kvůli epileptickému záchvatu. Veterinář nám na rovinu řekl, že operaci nemůže doporučit (vzhledem k věku psa a také vzhledem k nízké úspěšnosti těchto operací) a ať nečekáme, že se dožije více než dvou, maximálně tří měsíců. Když dodal, že to klidně může trvat také jenom 14 dní, vyhrkly mi slzy do očí. Dostali jsme s sebou kortikoidní léky, jakožto údajně jediný prostředek, který mu pomůže cítit se v posledních týdnech trochu lépe. Bylo 17. května a my jsme nevěděli, jestli se Šarik vůbec ještě dočká letošního léta.

Během pár dalších týdnů jsme se vypravovali na přesun do Čech a já jsem postupně snižoval dávky kortikoidů. Ne, že by psovi nepomohly, ale mají obrovské vedlejší účinky, které se nakonec taky projevily. Ke konci kortikoidní léčby (po necelém měsíci) dostal zánět kůže a zánět análních žlázek – to připisuji silně destruktivnímu vlivu kortikoidů na imunitu organismu. Jeho tělo přestávalo fungovat, kortikoidy si vybíraly svojí daň za předchozí pomoc. Kromě toho se opět zhoršovala artróza, vracel se neklid a dýchavičnost.

To už byl ale začátek června, a my byli zpátky v Čechách, kde jsme s místním veterinářem léčili lokálně záněty a také udělali další testy. Bohužel nám veterinář potvrdil diagnózu z Francie a neobnovil pejskovi ani očkování, že prý už to nemá smysl, poněvadž tu už dlouho nebude. Napsal mi recept na další kortikoidy a také na analgetika. V posledních týdnech byl totiž Šarik často večer neklidný, ztěžka oddechoval a podařilo se mu uvolnit a usnout až když dostal léky na bolest. Ani jedny léky jsme však naštěstí už od té doby nepotřebovali.

V Čechách jsem totiž měl zásoby konopné masti, kterou vyrábíme už přes deset let z kokosového tuku a silných, kvalitních odrůd. Kdysi velmi pomohla mému dědovi při stejných problémech – ten si s ní tenkrát mazal bolavé tělo. Dal jsem na radu kamaráda a rozhodl se léčit Šarika touto medicínou, kterou jsem mu začal po malých dávkách vmíchávat do jídla. Účinek byl neuvěřitelný. Trvalo to tři dny, než si pes zvykl na stav lehkého omámení, a poté jakoby „vstal z mrtvých“. Obrovsky ožil. Přestal úplně potřebovat analgetika před spaním a konečně jsme zcela vysadili kortikoidy, kterých v té době dostával již jen zlomek původní dávky.

To bylo někdy druhý týden v červnu a Šarik od té doby užívá úspěšně tuto medicínu každý den.

Skvěle se mu spí, častokrát si schrupne i přes den, ale díky tomu je také velmi odpočatý a má spoustu energie. Od začátku léčby marihuanou do dnešního dne mu nebylo už ani jednou (!) špatně (ačkoliv boule v oblasti břicha se bohužel pořád pomalu zvětšuje), žádné nechutenství, natož pak křeče, žádná apatie a ani jednou se neopakoval epileptický záchvat. Skončily problémy s usínáním, přestaly problémy s dýcháním, a dokonce se výrazně zlepšila i jeho chůze. Šarik je klidnější, nemá bolesti, nemá žádné záněty, dobře se mu dýchá, dobře spí a má skvělý apetit.

Nyní máme polovinu listopadu, takže od první návštěvy veterináře ve Francii je to už půl roku. A od začátku užívání marihuanové medicíny je to už pět měsíců. Šarik je vitální, bez bolestí, bez problémů. Kdyby nebylo marihuany, tak už by byl asi dávno ve věčných lovištích – ale nejde ani tak o délku života, jako spíš o kvalitu. Jde o to, že tady může být s námi a užívat si to. Bez toho, aby jedl „kortikojedy“, trpěl z toho záněty a vnitřním krvácením a musel bych mu dávat analgetika, aby se vůbec v klidu vyspal – díky bohu máme marjánu, která je pro něj opravdu jako zázrak.
Kdyby ho tak viděl veterinář z Francie, jak aportuje klacky a utíká za fenami ještě měsíce „po termínu“. A kdybych mu řekl, že za celou tu dobu léčby marjánou se mu ani jednou (!) nevrátily jeho předchozí problémy, tak by mi to asi ani nevěřil.
Možná vás Šarikův příběh zaujal a tak ještě napíšu, že medicínu vařím v hrnci v troubě na 110ºC tři hodiny, pak nechám odležet do dalšího dne a opět na tři hodiny do trouby, tentokrát již na 100ºC. Poté přecedím přes plátno a je to. Potřebuji k tomu pouze kokosový tuk a spoustu kvalitních palic a menších lístků (vše pochopitelně nasušené) ze samičích rostlin.
Dávkování jsem postupně ustálil na 0,5-0,7ml 3x denně do jídla (hmotnost psa je cca 27kg). Začal jsem od menších dávek, které odměřuji pomocí injekční stříkačky dílek po dílku. Sílu medicíny jsem vyzkoušel na sobě, a protože jsem zhruba 3x těžší a zafungovala na mě dávka již od 1.5ml, určil jsem pro psa vhodnou dávku 1/3 tohoto množství. Funguje to skvěle. Je to stoprocentně přírodní medicína bez škodlivých vedlejších účinků.

Důležité je také mít na zřeteli, že pes si musí po zahájení léčby na tuto medicínu zvykat. To může trvat i několik dní. Běžná marihuana se všemi léčebnými látkami pochopitelně také způsobuje stav omámení. Proto je potřeba podávat co nejnižší dávky, ovšem zároveň dostatečně vysoké na to, aby se projevil požadovaný účinek – já jsem z toho důvodu vyzkoušel medicínu nejprve sám na sobě. V prvních dnech podávání marihuany vašemu čtyřnohému miláčkovi buďte ohleduplní k jeho náladám a potřebám. Do ničeho ho nenuťte, nechejte ho v klidu, zůstávejte raději pouze ve známém prostředí a nevystavujte ho jakýmkoliv zbytečným zátěžím. Jakmile si pes zvykne, dá vám to sám srozumitelně najevo.

V závěru tohoto článku bych chtěl vyzvat čtenáře, aby zde uvedené informace klidně všeobecně veřejně šířili. Napsal jsem to v zájmu všech stovek a tisíců psů, kteří mohou trpět stejnými problémy. A přitom jim můžeme pomoci takhle jednoduše! A vlastně nejenom psům, ale i všem dalším bytostem, včetně člověka. Proto celý článek či jednotlivé odstavce můžete jakkoliv kopírovat i veřejně šířit, pokud je ponecháte v původním znění. Přeji vám hodně štěstí a úspěchů v léčbě.

D.P.

DODATEK AUTORA – 10.10.2016

Vzhledem k tomu, že se v komentářích množí všelijaké dotazy na možnost zakoupení fénixových kapek a pod., bych rád povzbudil čtenáře, aby se nebáli a vyzkoušeli si vyrobit vlastní medicínu, tak jak je popsána v mém textu a dopodrobna rozebrána v některých komentářích. Medicína, kterou si můžete takto vyrobit je stejně účinná jako jakékoliv kapky. Navíc máte jistotu, co přesně pejskovi podáváte (bez reziduí benzínu či jiných rozpouštědel) a nemusíte mít ani obavy z možných postihů za obchodování se zakázanými (bohužel) substancemi.
Nebojte se toho. Vy sami si můžete zcela jednoduše vyrobit vysoce potentní medicínu. Nečekejte až vám někdo něco prodá. Stačí vám jen marjána a kokosový (nebo jiný) tuk. Všechny informace k tomu již máte a sehnat v Čechách marjánu opravdu není nic těžkého. Samozřejmě nejlepší bude, když si jí i sami vypěstujete – na tom také není vůbec nic těžkého a nižší odrůdy se vám v klidu vejdou i pod výšku zábradlí na balkón. Nebojte se toho, že by vaše marjána nefungovala, pokud chcete mít jistotu, zakupte si semena ověřených léčebných odrůd (ale funguje v podstatě vše, co vaše děti kouří, aby se zhulily 😉 – léčebné odrůdy jsou z velké většiny jen marketingový humbuk).
Nepodporujte dealery, nepodporujte farmakomafii, neničte svého pejska kortikoidy, vezměte věc do svých rukou – právě kvůli vám jsem psal tento článek. Důvěřujte si, zasaďte semínko (pokud máte čas čekat do té doby než vyroste), zalévejte, pěstujte, nasušte a nakonec povařte byliny v tuku. Určitě to zvládnete, věřte si! Výsledným lékem pak nezapomeňte obdarovat i své babičky 😉

P.S. Šarik se nakonec dožil téměř o rok více, než očekávali veterináři. Od chvíle, kdy jsme vysadili kortikoidy a začali s marihuanovou léčbou se začal opět cítit dobře ve svém těle a to na tom bylo to nejskvělejší. Za celý rok se mu ani jednou nevrátily bolesti ani záchvaty (až ten poslední den). Dožil svůj život šťastně, aktivně a ve skvělé náladě.

171 Komentáře k “Můj pejsek má rakovinu… Léčím ho konopím!”

 1. Tereza napsal:

  Ahoj, moc vas zdravim. Precetla jsem si vas clanek a dekuju moc za nej. Nejen je to moc pekne napsano ale taky verim v alternativni medicinu.
  Mam fenku ktere bude 9let. Zacina ji artroza na pateri. Zatim nic tak vazneho. Ale moc rada bych chtela predejit zhorseni, zanetum mezi obratelma a budouci rakovinne. Chtela bych ji preventivne doprat kuru. Fenixovy slzi nebo udelat ama odvar z kokosoveho oleje. Hledam informace a hlavne jak hodne silny koncetrat (kolik gramu konopi na kolik ml kokosoveho oleje) a pak samotne davkovani. Moje velka otazka jestli neudelat extrat z CBD, kde neni THC a pejskek nebude „zhuleny“.. Nekde pisou CBD jinde jako vz primo klasicke konopi co THC obsahuje. Tak se v tom motam a mam z toho trochu strach. Proto sbiram informace a zadam o radu.
  dekuju jeste jednou a preji krasny den.
  T.

  • Katka napsal:

   Zdravim, chtěla bych se zeptat,jak jste to nakonec vyřešila? Řeším teď tenhle problém s thc a cbd? Moc Vam dekuji za odpověď Armstarkova

 2. Monika napsal:

  Dobrý den,prosím kde seženu kvalitní fénixovy slzy,prosím ještě o info k užívaní pro 7letou 47 kg fenu která má pravděpodobně lymfom mízních uzlin,(čekáme na vysledky)zatím jí všechno a nevypadá že by jí něco bylo,chtěla bych jí pomoct děkuji. proiture@seznam.cz

 3. Michaela napsal:

  Dobry den aj ja by som mala zaujem o nejake blizsie info mam stafforda 10 r. rakovina mliecnej zlazy dlho bol klud len gulicka ale vyzera ze teploty vysoke vonku ju trosku zobudili tak ak mu mozem trosku ulavit budem vdacna za akekolvek informacie, dakujem

 4. Pavla napsal:

  Dobrý den,
  mám 1 ml fenixových slz. Naší fence již bohužel nedokázaly pomoci. Ráda bych je věnovala pejskovi, kterému budou ještě platné. Kupovala jsem je v dubnu. Zájemci ať se ozvou na krejcovapavla@seznam.cz.

 5. Soňa napsal:

  zapomněla jsem přidat můj email sona419@seznam.cz

 6. Ivana napsal:

  Četla jsem příběh Šaríka a naše fenka ovčáka 9 léta ke všem nemocem chytla epileptické záchvaty,ale celkem mám problém z dávkováním nevím jak velkou dávku dat

 7. Lenka napsal:

  Dobrý den, z článku nějak nemůžu vyčíst v jakém poměru s vodou se konopí vaří a kolik kokosového oleje se má pak přidat. Mám nemocnou fenečku rakovina mízních uzlin a jediná léčba je podávání kortikoidů-Prednison, který se mi nechce jí dávat. Děkuji moc Lenka, případné rady přivítám i na svém emailu:
  lenkavehovska@seznam.cz

  • Lara napsal:

   Dobrý den, pokud je to ještě aktuální, tak my máme proste velký hrnec vody. Do toho hodime 5 kostek másla nebo Héry nebo proste tuk na pečení plus trávu/ hodně trávy, čím víc mate tím lépe- nevynechejte listy, staci klidně i jen listy, protože i ony obsahují požadovanou látku. Vaří se to cca na 80-90 stupňů aby to úplně nebublalo. Vaříme minimalne 2 hodin. Pak odstsvime, přes syto prelejeme do jiného hrnce a tu trávu která zůstala v sytu ještě jednou prolejeme horkou vodou a vymackame před syto, sby co nejvíce másla steklo do hrnce. Pak tuhle vodu s rozpuštěným máslem necháme v chladu. Až se tam vytvoří škraloup zeleného másla na povrchu. Jen ho seskrabneme do mísy a je hotovo. Nás pes mel rakovinu jater. Dávali mu tři týdny. Žil ještě 8 měsíců. Neprezival ale žil plnohodnotný život. To máslo se svaří takže reálné zbyde z 5 kostek třeba 2,5. My jsme z toho másla pekli buchtu. Někdy slanou někdy sladkou. Dali jsme jednu kostku másla na pekáč buchty. V troubě se pekla třeba 5hodin, protože teplota nemá překročit 100 stupňů. Nás pes odmítal zrát cokoli, dostal kortikoidy prednison a novalgin na bolest, ale zrát nechtěl. Dostala jsem do nej kus buchty. Druhy den začal zrát. Bylo to neuvěřitelné. Pokud do svých zvířat nedokážete dostat buchtu, zkuste strikackou přímo do krku dat rozpuštěné maslo..jinak ta buchta byla na menším pekacku a rozdělena na 15 dilku. Neměli jsme žádné informace o dávkování tak jsme to proste do oka nějak zkusili a ono to zabralo. Psík dostával jeden kus denně. Vážil cca 40 kg. Máslo které zbylo jsme dali do mrazáku a když bcuhta došla upekli jsme novou. Marihuana není droga, je to opravdu lék a to ten nejčistší, protože pochází z přírody. Ještě jen dodám, že to našeho psa nijak neovlivnivalo na chování, pouze to podpořilo jeho chuť k jídlu, což bylo nejdůležitější. Veterinář nám později řekl, ze to nejspíš zpomalilo růst nádoru, jinak si prý neumí vysvětlit, jakoze tu byl nás psík ještě takovou dobu.

   • Michaela napsal:

    Dobrý den,
    zaujal mě váš postup zpracování trávy. Vy tedy dáváte máslo do vody? Je ta voda podmínkou nebo stačí konopi zpracovat přímo s nějakým tukem? POužila jsem recept jak psal pán v článku, ale kokosový olej (ne tuk) a konopi nevím přesně asi cca 2g a toho oleje cca 220ml. Přijde mi to slabé, že to moc nepomáhá. Máme též rakovinu jater a již i 1x denně prednisol a novalgin. Neche se mi ty léky dávat, tak hledám stále ještě jinou alternativu. Hlavně její kvalita života není moc dobrá.
    Děkuji za odpověď. Michaela

 8. Jana napsal:

  Dobrý den. jaké bezpečné ale účinné dávkování mám dát 4.5 kg pejskovi?

  Dávat to s jídlem nebo nějak dostat jen kapky do tlamičky.

  Pokud seženu Fenyxovy slzy bude tam určené dávkování? Podarilo se je někomu sehnat..prosím o kontakt nebo odkaz.
  Moc děkuji za rady.

  • samuel napsal:

   Dobry vecer,
   mam zkusenosti z leceni pejsku fenixovymi slzami, pokud chcete nejake informace, napsite mi.
   lecebneFS@centrum.cz

   • lenka napsal:

    Dobrý den,naše fenka,má nádor u zadku je už 3 operovaná a nádor se vždy do měsíce až dvou vrátí,naroste znovu a vždy praskne a krvácí,veterinář už další operaci odmítl a tak chci zkusit léčbu fs,naše fenka váží zhruba 34 kilo je to zlaty retrívr a nevím jaké dávkování použít,bylo mě řečeno,že konopné čípky z fs jsou nejlepší a nemaji takový nežádoucí učinky /myslím dezorientaci a celkový malátný stav/,nemáte s tým náhodou nějaké zkušenost,moc děkuji za odpověd Lenka

    • Martin napsal:

     Lenko čípky si můžete vyrobit i sama. Problém místních pokoutných výrobců je totiž v tom, že nepoznáte sílu čípku a tak ani neodhadnete dávku. Navíc často neví, jaké odrůdy jsou účinnější. je to hodně individuální záležitost, ale něco zabírá více a něco méně a zbytečně se to protahuje. Léčil jsme svého vlčáka (fenu) a byla potřeba vysoká dávka. Podával jsem jí to orálně. Měl jsem naprosto stejný problém s těmito nádory. Rostly obrovskou rychlostí. Po třetí operaci mi veterinář řekl, že to dál nemá smysl, že je nádor omotaný kolem močové trubice. Léčba se mi každopádně povedla. čtvrtý nádor byl velikosti mandarinky a za 1,5 měsíce byl pryč. Jinak je dobré napsat k textu i kontakt.

     • Kamila napsal:

      Dobrý den,

      a můžu se zeptat, jak vyrábíte uváděné čípky a jaké je je dávkování?

     • Martin napsal:

      Zdravím, máme u pesana bulku na cecíku, nemáte s tím zkušenosti? Popřípadě poradit s nějakým mazáním, užíváním FS???? Dík za info..

      • Vaclav napsal:

       Dobry den,
       me se pri lecbe nadoroveho onemocneni u zviratek skvele osvedcil konopny vytazek FS.
       Vhodne jsou take konopne cipky,odpada psychoaktivni efekt v pocatcich lecby.
       Pro vice info na ludwaiser@seznam.cz

 9. Jana Nováková napsal:

  Prosím můj pejsek – fenka , zřejmě rakovina v mléčných žlázách , mám konopnou mast a mažu jí žlázy každý den . Myslíte , že pomůže jen mazání ? Mast mám od nějakého prodejce co sám dělá doma …

 10. Šárka napsal:

  Prosim,kolik musim mit gramu rostlin na výrobu te medicíny? Potřebuji to pro Vo, cca28kg. Moc děkuji.

 11. Lucie napsal:

  Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o rady ohledně výroby popřípadě info, kde sehnat kvalitní FS. Naše fenka 10 let, po operaci karcinomu mléčné žlázy, s největší pravděpodobností jsou přítomné i metastázy. Chtěla bych jí pomoct. Prosím o info na email lucinka.kope@seznam.cz. Děkuji Kopecká.

 12. tonda napsal:

  Dobrý den, máme 10 letou bernacku a dnes ji potrdili nádor na slezině, pravděpodobně s metastázemi. Jako vám nám dali kortikoidy, ale nechce se mi jí trápit po tom co jsem se dočetl o jejich vedlejších účincích. Prosím o radu, kde bych sehnal opravdu kvalitní FS? Je celkem živá( ok neskáče jako za mlada, ale jde se s mnou proběhnout, žere, pije….je jako normálně, jen nemá tolik energie). Chceme, aby kvalitně dožila, pokud naděje není. Moc prosím o pomoc.

  • petr napsal:

   Tondo, můžu gram nějakej poskytnout, jen bych tu pro všechny, co chtějí pomoci svým psům pomocí FS, sdělil – jsou tu články o použití FS pro lidi a začíná se dávkováním v řádu desetiny gramu, velikosti suchého zrna rýže, pes je mnohem menší, tak je třeba to odhadnout tak nějak, nápad jak tu někdo píše – naředit v kvalitním tuku a pak se to líp dávkuje, to je asi dobrá cesta…
   P.

 13. Dita napsal:

  Vsechny Vas zdravim, jen chci dodat, ze v utery 7.2. jsme se museli se Sarinkou rozloucit. Uz behá po zelenych loukach a prohani kocoury … nic ji neboli. Je to strasne bolestne, ale od nas panicku je to sluzba a povinnost, kterou jim musime doprat, kdyz uz je cas … zaslouzi si to za tu jejich psi dusi – lasku, oddanost … Boze, jak strasne to boli.

  • Nora napsal:

   Ano, kdyz odejde milovane zviratko, strasne to boli. Ale dali jste Sarince to nejlepsi a prodlouzili jste ji plnohodnotne zivot. Pocitejte s tim, ze bolet to bude dlouho, ale postupem doby se ta ostra bolest zmeni na snesitelnejsi, az nakonec zustane smutek, se kterym budete vzpominat na milovaneho pejska.
   Já mam nemocneho kocourka, tzv. FIP, virove onemocneni, nelecitelne. Veterinar poradil okamzitou euthanasii, ale Alfie normalne ji, beha, myslim, ze je to jeste brzo. Kazdy den je dobry. Napadla mne marjanka a hledanim na netu jsem dosla k pribehu Vasi Sarinky. Cetla jsem plno clanku o vareni leku z konopi, ale pouzivani rozpoustedel mne dost desi. Prosim Vas o radu, jak uvarit lek, ktery jste daval Sarince. To dvoji vareni ve 2 dnech jsem pochopila, jen prosim o upresneni, co presne se vari – marjanka i s kokosovym tukem? A voda? A v jakem priblizne mnozstvi? Predem Vam dekuji za odpoved. A drzim Vam palce, at to vsechno zvladnete.
   Nora

   • Dita napsal:

    Zdravim, já travu nevarila nijak. Redila jsem fenixovy slzy s kokosovym olejem. Sice jsem to vareni jednou zkusila, ale popravde me to mc nepresvedcilo. Nemyslim presvedceni o lecbe, ale spise to zpracovani, patlalo se to, hodne tuku zbylo na zbytcich travy… muj nazor je v tomhle jasny – fenixovy slzy naredit kokosovym olejem, a pak davkovat…

    • Eliška Bořilová napsal:

     Prosím,můžete mi poradit,jak udělat tu medicínu,v jakém poměru? Mám pejska s nádorem v krku,po Fortecortinu přibírá,má cca 12kg,je menšího vzrůstu,z útulku,podle veterináře když jsem si ho brala před dvěma lety,cca byl 7-8 let starý.
     Moc děkuji za odpověď. Eliška

 14. Lucie napsal:

  Právě se chystám začít s výrobou, tak jak je popsáno v článku, nás pejsek má rakovinu krčních mandlí, už mu není pomoci 🙁 chci mu dopřát dustojny a bezbolestný zbytek života, dávají mu 3 měsíce 🙁 drzte nám palce Prosím. Moc děkuji za tento článek, který mi moc pomohl a dal mi viru v teto beznadejne situaci, že alespoň něco málo udělat ještě mužů, děkuji.

 15. vera koudelova napsal:

  mužete mě pomoci a poradit kde koupíme Fenixovy slzy—-psík nemuže skoro chodit i sám veterinář nám poradil řešit to marihuanou,jelikož je již starý a léky mu nedoporučuje má problémy s dýcháním a bere leky na srdíčko. děkujeme jde tu o každý den.

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes